Grand Theft Auto V jest już dostępne na PlayStation 4 i Xbox One!

actual_1416329420

Grand Theft Auto V jest już dostępne w zupełnie nowej generacji dla graczy PlayStation 4 i Xbox One. Gracze odwiedzając Los Santos i Blaine County w PS4 i XOne będą mieli okazje doświadczyć nowego trybu pierwszoosobowego , wsparcia dla rozgrywki 30-osobowej w GTA Online, jak również szeroki wachlarz zmian wizualnych i dodatków technicznych w tym nowe bronie, pojazdy i aktywności, dodatki przyrodnicze, gęstszy ruch uliczny, oraz ulepszone efekty pogodowe i uszkodzeń. Ponadto zaktualizowano soundtrack o 100 nowych utworów i wiele więcej.

W nawiązaniu do zwiększonej liczby graczy, Grand Theft Auto Online zawiera wszystkie wydane dodatki (DLC) od czasu premiery na PS3 i Xbox 360. Gracze, którzy posiadają konta na poprzednich konsolach, mogą przenieść swoje postacie i statystyki na PS4 i Xbox One jeśli tylko zechcą, dodatkowo uzyskają dostęp do nowej ekskluzywnej zawartości w GTA V i GTA Online.

By zamówić swoją kopie, odwiedź www.rockstargames.com/V/order.

Grand Theft Auto V na PC zadebiutuje 27 stycznia 2015 roku!

GTA V z PS3 do PS4 – porównanie

Grand Theft Auto V w wersji na PlayStation 4, Xbox One i PC daje nam szansę by wykorzystać moc tych platform aby poprawić każdy aspekt tej gry. W nawiązaniu do wczorajszej informacji o nowej perspektywie pierwszoosobowej, konwersja gry na nowe platformy oznacza duże zmiany techniczne, takie jak zwiększenie ogólnej rozdzielczości i ponad dwukrotne zwiększenie dystansu rysowania, a także zastąpieniu każdej tekstury w grze na nową, ładniejszą, wydajniejszą, która pozwoli oddać piękno świata, które stworzył Rockstar Games.

By podkreślić jak wielkie zmiany zostały wprowadzone w otoczeniu graficznym Rockstar przygotował porównanie wersji przeniesionej z PS3 na PS4

GTA V w pierwszej osobie – nowe szczegóły od IGN

W niespełna dwa tygodnie dwa tygodnie przed premierą GTA V na konsole nowej generacji, IGN spędziło trochę czasu grając w nowe Grand Theft Auto V, w którym przede wszystkim testowali nową perspektywą – pierwszoosobową. Ekskluzywnie na PlayStation 4, Xbox One i PC, ten nowy tryb daje graczom możliwość zwiedzania Los Santos i Blaine County bezpośrednio z oczu swoich bohaterów, ukazując wszystkie nowe szczegóły świata w zupełnie nowy sposób. Po więcej nowych informacji o trybie pierwszoosobowym, zapraszamy tutaj: GTA V w nowej perspektywie.

„Wprowadzenie graczy do trybu pierwszej osoby i zrobienie tego jak należy, wymaga znacznie więcej niż zwykła zmiana położenia kamery. Rockstar North rozlegle dostosował GTA V w celu stworzenia niezależnie satysfakcjonującego i autentycznego doświadczenia pierwszoosobowego.”  

„W GTA V i GTA Online stworzyliśmy szereg nowych funkcji w nawiązaniu do tego trybu, na przykład nowy system osłon i chowania się za nimi dla widoku z pierwszej osoby, nowy system celowania, więcej tradycyjnych schematów kontrolowania FPS i integracje tysiąca nowych animacji w środek istniejącej gry.  Tryb jest dostępny poprzez naciśnięcie jednego przycisku, więc możesz w każdej chwili przełączać się między perspektywami.” – Rockstar Games

Oprócz trybu pierwszoosobowego, Grand Theft Auto V na PlayStation 4, Xbox One i PC dostarczy setki dodatków i ulepszeń w tym rozdzielczość 1080p w 30 klatkach (FPS) na PS4 i Xbox One (4K na PC).

Ekskluzywna zawartość dla powracających graczy GTA V na PS4, Xbox One i PC!

actual_1414503235

Rockstar Games zdradził szczegóły na temat ekskluzywnej zawartości do GTA V dla graczy, którzy przeniosą swoje statystyki z konsol starej generacji do PS4, Xbox One, lub PC. Jak się można było spodziewać, zawartość będzie niosła ze sobą masę pojazdów, broni, misji, oraz rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieliście. Oto lista ekskluzywów, które zostaną dodane do paczki:

Nowe eventy i nagrody
Weź udział w nowych zdarzeniach, które porozrzucane będą na całej mapie San Andreas. Odblokuj dzięki nim nowe pojazdy takie jak Imponte Duke O’Death czy samolot Dodo.
Rozwiąż zagadkę tajemniczego morderstwa
Wciel się w postać Michaela i spróbuj rozwiązać tajemniczą zagadkę. Poskładaj do kupy wszelkie poszlaki, by potem odblokować nowe filtry Snapmatic, dzięki którym będziesz mógł na nowo poczuć magię edytowania screenów.

 

Nowe bronie
Poczuj się jak terminator i dopadnij karabin elektromagnetyczny, by rozwalać wszystko co wpadnie tobie na drogę! Możesz również udać się na strzelnicę i ćwiczyć strzelanie do celu. A może wolisz klimaty westernu? Jeżeli tak to toporek będzie doskonałym wyborem.
Fotografowanie podwodnego życia
Pod powierzchnią wody roi się od nowych gatunków zwierząt, a firma turystyczna szuka kogoś kto je wszystkie sfotografuje. Grając Franklinem będziesz miał możliwość wziąć udział w specjalnym wyzwaniu polegającym na skatalogowaniu wszystkich pływających tam żyjątek. A to wszystko z pomocą nowej łodzi podwodnej – Kraken Sub!

 

Nowe wyścigi
Weź udział w nowych wyścigach i wygraj stuningowane muscle bryki oklejone logami znanych firm z Los Santos.

 

Małpie graffiti
Pewien tajemniczy artysta na murach maluje graffiti przypominające małpie sylwetki. Znajdź wszystkie miejsca, gdzie one się znajdują i zrób im zdjęcia, by odblokować małpi strój (dostępny dla wszystkich trzech postaci) oraz specjalny wariant pojazdu Blista – Go Go Monkey.

 

Nowe pojazdy i wiele więcej
Rusz na autostradę, by dorwać tam zupełnie nowego monster trucka od firmy Cheval, Marshalla. Oprócz tego wzbij się w przestworza w szybszym i bardziej zwrotnym sterowcu – Xero. Powróci również cała flota pojazdów z poprzednich gier serii Grand Theft Auto. Gracze, którzy obecnie grają na PS3 lub X360 będą mogli bez żadnych problemów przenieść stany gry na PS4, X1 lub PC i tam kontynuować grę. Wymagane jest jedynie konto na Social Club.

 

Ponadto każdy, kto zamówi preorder otrzyma premię w wysokości jednego miliona dolarów (500 tyś dolarów do trybu singleplayer, 500 tyś dolarów do gta online). Gracze, którzy w poprzednim roku zakupili edycje specjalną, bądź kolekcjonerską na poprzednią generacje konsol otrzymają ponownie dodatkowe bronie i pojazdy na nowy system.

 

Oprócz tego Rockstar Games odpowiedział także na pytania fanów na temat owej zawartości:

Co w sprawie ekskluzywnej zawartości, którą dostałem w zamian za kupno specjalnej bądź kolekcjonerskiej edycji na PS3 lub X360? Czy będę zobligowany do posiadania tych przywilejów na PS4, XONE, czy PC?
Oczywiście, jeśli zakupiłeś specjalną, albo kolekcjonerską wersję GTA V i zakupisz edycję odświeżoną, automatycznie będziesz posiadał wszystkie te przedmioty na nowej konsoli, bądź komputerze. Bonusy, które dostajesz to: Próby czasowe samolotem, dodatkowe ubrania, tatuaże, pistolet .50, bezkolbową strzelbę i młotek. Wszytko to dostępne w trybie fabularnym, a bronie zarówno w nim, jak i w trybie Online. Dodatkowo masz możliwość wybrania specjalnych rodziców, którzy wystąpili w poprzednich osłonach GTA w trybie gry wieloosobowej.
Ponadto, jeśli przegapiłeś szansę na zakup specjalnej, albo kolekcjonerskiej edycji, sprawimy, że wszystkie powyższe bonusy będą dostępne dla posiadaczy PS4, Xbox One i PC do zdobycia razem z gotówką do wydania w GTA V i w GTA Online.

Czy cały progres danej postaci z GTA Online będzie można przesłać tylko raz?
Jeśli prześlę moją postać z GTA Online na nowy sprzęt, to czy będę mógł dalej grać na starym?
Tak, swoją postać można przesłać tylko raz. Po przesłaniu, dalej będzie możliwość gry na PS3/XBOX360, ale cały progres nie będzie współdzielony.

Czy ludzie grający na PC również otrzymają dodatkową zawartość jak Dodo czy Dukes?
Oczywiście! Cała ekskluzywna zawartość obejmuje wszystkie trzy platformy.

Czy któryś z tych bonusów stworzonych dla nowych platform będzie dostępny także na poprzednią generację konsol?
Upiększona grafika i wiele więcej dodatków dla rozgrywki są możliwe jedynie dzięki dużej mocy obliczeniowej nowych konsol i PC. Jeśli chodzi o bonusy w postaci nowej zawartości wymienionej wyżej są stworzone dla powracających graczy jako nagroda. Dlatego nie będą one dostępne na stary sprzęt. Jednakże bądźcie czujni i wyczekujcie więcej aktualizacji stworzonych z myślą o Grand Theft Auto Online na wszystkie platformy. Niedługo podamy więcej informacji.

Czy moja stworzona zawartość będzie mogła zostać przeniesiona na nowe systemy?
Tak, wszystkie akcje stworzone poprzez kreator, będą mogły zostać przeniesione na nowe platformy. Pamiętajcie, że wszystkie tablice wyników, zdjęcia Snapmatic, playlisty i zakładki są stworzone z myślą o poprzedniej generacji i nie przechodzą do nowych wersji. (Wszyscy miłośnicy fotografii w GTAV powinni się przygotować na robienie zdjęć w wysokiej rozdzielczości!)

Czy 30-osobowe sesje w GTA Online są możliwe w akcjach typu: Wyścig lub Deathmatch?
Tak! GTA Online w wersji na nowe platformy będą wspierać 30 graczy nie tylko w swobodnej rozgrywce, ale również w przeróżnych akcjach. (Oczywiście należy zapamiętać, ze nie wszystkie akcje są stworzone z myślą o takiej liczbie graczy) Liczymy na to, że kreatywność społeczności pozwoli na tworzenie akcji z o wiele większą ilością graczy.

Tłumaczenie: gta-five.pl