Edytor Rockstar: Pierwszy film powstał – Running, Man

 

Twórczość 8-Bit Bastard, powiązanej z GTA grupy filmowej publikującej swoje dzieła na YouTube, robi na nas wrażenie już od dłuższego czasu. Mają oni na koncie takie imponujące materiały jak „Into the Deep”, „Toy Soldiers”, „Bird Stunts”, „A Whole New (Gen) World” i niezwykle sprytne parodie Boardwalk Empire w GTA V. Gdy dowiedzieliśmy się, że jeden z członków tej czteroosobowej grupy, Shoalts, jest właściwie naszym sąsiadem, postanowiliśmy zaprosić go do naszej nowojorskiej siedziby, aby przetestował możliwości edytora Rockstar i stworzył małą prezentację możliwości tego narzędzia.

Shoalts, we współpracy z nami oraz kumplami z 8-Bit Bastard, Chaneyem, Gordym i Sonnym, stworzył ciekawy, przedstawiający samotność Trevora materiał zatytułowany „Running, Man”. W roli ścieżki dźwiękowej wykorzystany został utwór „K.Y.S.A.” autorstwa Phantogram i Bass Drum of Death (pochodzący z nowej stacji radiowej GTA V na PC o nazwie The Lab i nadchodzącego albumu „Alchemist and Oh No Present: Welcome to Los Santos”).

Poniżej możecie zapoznać się z historią powstawania filmu. Shoalts udzielił również kilku rad, które pomogą Wam tworzyć w edytorze Rockstar własne arcydzieła.

Ulubione funkcje edytora Rockstar:

„Zmiana głębi ostrości jest obłędna. Nie ma nic fajniejszego niż manipulowanie tym ustawieniem i dopracowywanie filtrów w celu otrzymania idealnego ujęcia.

Filtry można bardzo mocno modyfikować, co pozwala zupełnie zmienić oblicze filmowanej sceny.”

Kreatywny potencjał edytora:

„Przed wprowadzeniem edytora Rockstar byliśmy dość ograniczeni w tym sensie, że mogliśmy nagrywać jedynie te wydarzenia, które widzieliśmy na ekranie.
Teraz można zabrać kamerę w dowolne miejsce i myślę, że dzięki temu zobaczymy więcej odjazdowych filmowych historii niż dotychczas.
Nowy tryb reżyserski to potężne narzędzie, które z pewności ucieszy kreatywną część społeczności graczy.
Swoboda wyboru pogody, pory dnia i włączania/wyłączania pościgu, a także możliwość wyboru wielu postaci, w tym zwierząt, sprawia, że już nie mogę doczekać się chwili, w której zobaczę, co wymyślili inni twórcy.”

Tworzenie filmów w dowolnym miejscu w Los Santos i hrabstwie Blaine:

„Mamy możliwość dowolnego inscenizowania wydarzeń, które są niemożliwe w innych grach czy prawdziwym świecie.
Mapa GTA V jest ogromna, zróżnicowana i żywa, więc zobrazować można każdy pomysł. Teraz, gdy w edytorze Rockstar można zabrać kamerę w dowolne miejsce, to ogranicza nas jedynie wyobraźnia.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *