Grand Theft Auto V na PC już dostępne!

actual_1421419184 (1)

Grand Theft Auto V na PC jest już dostępne w sklepach, lub u cyfrowych sprzedawców!

No i stało! Dwa lata czekania na PeCetową wersję „piątki”, dwa lata podsycania screenshootami, zwiastunami, plotkami. I po tych dwóch latach GTA V ważące 65 GB, na 7 płytach DVD dzisiaj zawitało do sklepów. Otwierajmy szampany, rozkoszujmy się grą i świętujmy!

Gra obsługuje rozgrywkę w 60 klatkach, rozdzielczość 4K, oraz masę innych bajerów, które ją upiększają. Czas zawitać do Los Santos ponownie!

Każda premiera bez problemów była by słaba i tak na sam początek po zainstalowaniu gry z płytek (problem mają tylko pudełkowi gracze), oprócz 60GB które się nam zainstaluje musimy pobrać patcha, który waży 5GB. Niestety serwery Rockstar Games nie wyrabiają takiej masy ludzi i co chwile rozłącza nas od pobierania, lub pobiera z małą prędkością. Pod spodem wklejamy alternatywny link do pobierania łatki (dzięki gta-five.pl):

PATCH

 

GTA V na PC zapewnia graczom wiele możliwości dostosowania gry do posiadanego komputera, m.in. 25 różnych ustawień jakości tekstur, cieniowania, teselacji czy antyaliasingu, a także zaawansowaną obsługę sterowania myszą i klawiaturą. Dodatkowo wprowadzono suwak gęstości zaludnienia, który reguluje natężenie ruchu ulicznego i pieszych, a także obsługę kontrolerów bez potrzeby instalowania dodatkowych sterowników, konfiguracji z dwoma bądź trzema monitorami i wyświetlania w trybie trójwymiarowym.

Grand Theft Auto V na PC zawiera także Grand Theft Auto Online, które zapewnia rozgrywkę dla 30 graczy i dodatkowo 2 widzów jednocześnie. Wraz z Grand Theft Auto Online na PC natychmiastowo dostępne są wszystkie usprawnienia rozgrywki i dodatki stworzone od premiery Grand Theft Auto Online, w tym Napady oraz tryby Adwersarza.

Wraz z Grand Theft Auto V na PC dostępny jest również edytor Rockstar, potężne narzędzie, które pozwala graczom spojrzeć na Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online z zupełnie nowej perspektywy. Tryb reżyserski w edytorze umożliwia graczom inscenizowanie własnych historii z wykorzystaniem postaci znanych z trybu fabularnego, pieszych, a nawet zwierząt. Oprócz zaawansowanych funkcji kamery i montażu, w tym przyspieszenia/spowolnienia oraz zestawu filtrów, gracze mogą także korzystać z utworów pojawiających się w stacjach radiowych GTA V oraz kontrolować dynamikę podkładu muzycznego. Ukończone filmy można udostępniać z edytora Rockstar bezpośrednio na YouTube bądź w Social Club.

Znani ze ścieżki dźwiękowej do gry The Alchemist and Oh No wracają jako gospodarze nowej stacji radiowej The Lab FM. Usłyszeć w niej będzie można nowe, ekskluzywne utwory prosto od tego utalentowanego duetu. Wśród artystów, którzy także wzięli udział w nagraniach, są m.in. Earl Sweatshirt, Freddie Gibbs, Little Dragon, Killer Mike i Sam Herring z Future Islands. Gracze mogą również odkrywać Los Santos i hrabstwo Blaine, słuchając wybranej przez siebie muzyki za pomocą Własnego radia, nowej stacji radiowej, do której każdy może dodać swoje ulubione utwory.

Obecni gracze mogą przenieść swoje postacie i postępy z Grand Theft Auto Online na PC z dowolnej platformy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Grand Theft Auto V oraz Grand Theft Auto Online na PC, np. o minimalnych wymaganiach sprzętowych, zapraszamy na stronę www.rockstargames.com/V/pc.

W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych z GTA V należy udać się na stronęhttps://support.rockstargames.com. Prosimy pamiętać, że (tak jak w przypadku wszystkich dużych platform do rozgrywki sieciowej) tuż po premierze mogą wystąpić przejściowe problemy techniczne, m.in. ze stabilnością usługi. Aby zobaczyć listę wszystkich znanych problemów powiązanych z GTA V na PC oraz GTA Online, należy udać się na stronę pomocy Grand Theft Auto V, gdzie można subskrybować artykuły pomocy i dzięki temu otrzymywać ich automatyczne aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *