GTA 6 jest bliżej premiery niż przewidywaliśmy!

Fani GTA 6 uważają, że premiera gry jest bliżej niż się spodziewaliśmy, ponieważ kilka źródeł sugeruje, że nowa odsłona serii jest w stanie funkcjonalnym – choć nie w pełni grywalnym.

GTA 6 News & Leaks 2.0 na Twitterze udostępniło serię zrzutów ekranu z różnych źródeł, z których wszystkie łączą się ze sobą, aby stwierdzić, że GTA 6 jest w zaawansowanym stanie rozwoju. Pamiętacie ogromny wyciek GTA 6 z zeszłego roku, w ramach którego opublikowano ponad 90 filmów i zrzutów ekranu gry, w wyniku czego haker został później aresztowany przez policję w Londynie.

Kiedy wyciek zaczął krążyć w Internecie, było całkiem jasne, że była to wczesna wersja gry, ponieważ w momencie premiery wyglądała dość prymitywnie. Doprowadziło to również do spekulacji, że GTA 6 wciąż daleko jest do premiery ze względu na nieoszlifowany charakter kompilacji przedstawionej na wycieku. Nowe wpisy sugerują, że możemy spodziewać się oficjalnych materiałów z gry już pod koniec tego roku.


Pierwszy post udostępniony przez konto na Twitterze to post na forum od członka Rockstar „Tez2” – który udostępniał wcześniej wiadomości związane z Rockstar. Post Tez2 zwraca uwagę na wiele plików „.exe”, wskazując na wersje „bankrelease”, „beta” i „debug” gry. Sugeruje dalej, że „bankrelease” „jest kompilacją debugowania z funkcjonalnością mającą na celu osiągnięcie„ ukończenia funkcji ”, podczas gdy „beta” ma „dodatkową funkcjonalność mającą na celu osiągnięcie„ pełnej zawartości ””.

Według innego użytkownika Twittera, popierającego twierdzenia Tez2, tagi sugerują, że gra zbliża się do ukończenia pod względem funkcjonalności i zawartości; „pełna funkcja” sugeruje, że gra ma pełną funkcjonalność interfejsu użytkownika, podczas gdy „pełna zawartość” oznacza, że wszystkie funkcje gry są kompletne i można w nie grać. Sugeruje to, że gra jest „ukończona”, ale Rockstar szlifuje grę do „ostatnich etapów przed wydaniem”.

Kolejny zrzut ekranu pokazuje dewelopera potwierdzającego, że na podstawie tych informacji uważa, że gra jest w pełni ukończona, a Rockstar tylko „dopracowuje grę i naprawia błędy”.

W przypadku gry, która ma być tak istotna jak GTA 6, ten proces dopracowywania, naprawiania błędów i optymalizacji może zająć bardzo dużo czasu. Red Dead Redemption 2 – gra chwalona za zdumiewającą dbałość o szczegóły – była w jakiejś formie rozwoju przez ponad osiem lat. Rockstar ma za sobą dziewięć lat prac nad kolejnym Grand Theft Auto, ale musiał też zmagać się z kilkoma portami, rozwojem GTA Online i wydaniem kowbojskiej kontynuacji w tym czasie.

Oczywiście, ponieważ ta wiadomość nie pochodzi oficjalnie od Rockstar, to przymrużcie trochę oko na ten wpis, bowiem jest on tylko zwykłą spekulacją. Tak na marginesie, to jesień bieżącego roku może przynieść nam wiele radości, bowiem Rockstar upodobał sobie tą porę roku do zapowiadania swoich nowych produkcji. GTA 6 (GTA VI) zostanie najprawdopodobniej wydane w 2024 roku (o czym wspominał Microsoft)!

Źródło: gamesradar.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *