GTA Online: Szefowie i inni przestępcy już dostępni

actual_1450191528Szefowie i inni przestępcy to dodatek, który sprawia, że w GTA Online na PlayStation 4, Xbox One i PC zbrodnia popłaca na zupełnie nowe sposoby. Gracze mogą tworzyć własne organizacje przestępcze, zatrudniać i zwalniać innych graczy, a także ścierać się w trybie gry swobodnej z organizacjami przeciwników. Również rynek mieszkaniowy w Los Santos zyskał więcej głębi, a wszystko to dzięki wprowadzeniu do sprzedaży domów na palach z Vinewood Hills i apartamentów z Eclipse Towers z różnymi stylizacjami wnętrz do wyboru. Dodatkowo na graczy czekają modyfikowalne superjachty z pełną załogą od Docktease, nowe opancerzone pojazdy, dwa nowe modele uzbrojenia i wiele więcej.

Bądź swoim szefem
Gracze mający w banku Maze co najmniej milion GTA$ mogą zostać VIP-ami, co pozwala tworzyć własne organizacje i zatrudniać do 3 innych graczy w charakterze ochroniarzy. Możliwe jest to w nowej sekcji menu interakcji, SecuroServe, do której dostęp otrzymują wszyscy gracze.

Stabilne zatrudnienie
Gracze chcący zatrudnić się jako ochroniarze mogą ustawić sobie w menu SecuroServe status „Szuka pracy”. VIP-y mogą zostawiać członkom swojej organizacji amunicję i pancerze, a także zamawiać nowe pojazdy, w tym nową limuzynę z wieżyczką, a także usługi w stylu Ukrytej organizacji, która pozwala tymczasowo ukryć przed radarem całą organizację.

Dołączenie do organizacji w charakterze ochroniarza zapewnia regularną wypłatę w wysokości 5000 GTA$, a także premię gotówkową i RP za wykonywanie wyzwań i zadań szefa w trybie gry swobodnej. Pieniądze zarobione przez ochroniarzy w inny sposób (np. za wydarzenia gry swobodnej i napady) trafią jednak na konto VIP-a. Oprócz tego ochroniarze otrzymują w pobliżu VIP-a premię do statystyk, RP i regeneracji zdrowia.

actual_1450191537Nowe gry i wyzwania
Praca dla VIP-a to 6 nowych zintegrowanych z grą swobodną rodzajów rozgrywki. We Wrogim przejęciu na strzeżonym terenie ukryta jest nieznana przesyłka, którą różne organizacje starają się przejąć i dostarczyć do wyznaczonego miejsca. Na pierwszy rzut oka zadanie brzmi łatwo, ale jeśli przesyłką jest czołg z fortu Zancudo, sprawy się mogą nieźle skomplikować.

Odzyskiwanie mienia: Organizacja musi udać się na posterunki policji Los Santos, aby odzyskać zarekwirowane pojazdy. Gracze przejmują pojazdy i dostarczają je w określone miejsce. W tym samym czasie reszta graczy w sesji postara się je zniszczyć.

Ochrona antypiracka: To atak i obrona na pokładzie luksusowego superjachtu. Broniący się gracze zaczynają na jachcie, a napastnicy na brzegu, ale za to z dostępem do łodzi, śmigłowców i Seasharków.

actual_1450191553Deathmatch VIP-ów: organizacje ścierają się w deathmatchu w trybie gry swobodnej, a każdy z VIP-ów ma jedynie 10 żyć.

Wyzwania VIP-ów to wewnętrzne rozgrywki organizacji, w których ich członkowie rywalizują między sobą dla własnych zysków. Dostępnych jest 6 rodzajów wyzwań:

Poszukiwany: Policja depcze wszystkim po piętach, bo każdy gracz organizacji otrzymuje 5. poziom pościgu. Zabawa trwa maksymalnie 10 minut, a wygrywa ten, kto przetrwa najdłużej.

Manipulacja rynkiem: Na mapie oznaczone zostają wszystkie sklepy spożywcze. Gracze muszą je szybko obrabować, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy. Wygra ten, kto w wyznaczonym czasie zbierze najwięcej gotówki.

Zmiana właściciela: Gracze muszą ukraść i dostarczyć jak najwięcej pojazdów. Każdy z nich ma określoną wartość, która wyświetla się po wejściu do wozu, więc warto się dobrze zastanowić nad wyborem. Na koniec rundy wygrywa gracz z największą łączną wartością dostarczonych pojazdów.

actual_1450191562Życie na fali
Jeśli ktoś szuka mieszkania z niezrównanym widokiem z okna, na stronie Docktease może sprawić sobie własny superjacht. Łódź funkcjonuje jak pływające mieszkanie z barmanem serwującym gościom drinki i kapitanem, który może przemieścić jacht w dowolne z 12 malowniczych kotwicowisk w pobliżu Los Santos i hrabstwa Blaine. Do wyboru jest wiele stylów wystroju, a najbardziej luksusowe wersje zapewniają dostęp do wanien z hydromasażem oraz dodatkowych środków transportu, w tym śmigłowców i pojazdów wodnych. Jednostkę można dowolnie nazwać i spersonalizować – wybrać flagę i oświetlenie. Każdy jacht zawiera system przeciwlotniczy, którego uzbrojenie chroni przed nieproszonymi gośćmi.

actual_1450191572Inne funkcje

  • 10 domów na palach w Vinewood Hills, każdy z 10-samochodowym garażem i pokojem planowania napadów.
  • 3 apartamenty w Eclipse Towers, każdy z 8 wystrojami wnętrza.
  • 10 nowych samochodów, w tym limuzyna z wieżyczką i 6 nowych wozów dla szefów w wariancie z opancerzeniem.
  • 2 nowe śmigłowce – SuperVolito i SuperVolito Carbon.
  • 2 nowe modele uzbrojenia – ciężki rewolwer i sprężynowiec (każdy dostępny w wersji dla VIP-a i ochroniarza).
  • Gracze otrzymają możliwość kupienia piątej posiadłości.
  • Nowe ubrania i akcesoria, w tym szlafroki, bonżurki, piżamy i stroje kąpielowe.

Dodatek Szefowie i inni przestępcy wprowadza nowy tryb adwersarza – Ewakuacja. Drużyny ochroniarzy muszą odszukać i ewakuować szefa z rozbitego odrzutowca, zanim wyeliminuje go wrogi oddział zabójców.

Nowe awatary w Social Club
Teraz możecie cyknąć fotkę twarzy swojej postaci i wykorzystać ją jako swój awatar Social Club. Oprócz zdjęć postaci GTA Online funkcja ta wykorzystuje także fotki z trybu fabularnego i galerii Snapmatic, które znajdują się w ustawieniach awatara Social Club. Zdjęcia zrobione przed majem 2015 roku mogą się tam nie wyświetlić, tak samo jak fotografie z dodanym tekstem. Sekcje z grafiką i materiałami do pobrania na stronie GTA V zostały zaktualizowane o najnowsze prace z dodatku Szefowie i inni przestępcy – nowe tapety, tła i awatary w różnych rozmiarach.

Dodatek Szefowie i inni przestępcy GTA Online dostępny jest jako automatyczna aktualizacja na PlayStation 4, Xbox One i PC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *