Koniec wsparcia GTA Online na konsolach starej generacji?

pennedinjpg-995da9_610w

I ta wiadomość nikogo nie powinna dziwić. GTA Online to gra wymagająca wiele, a dodatki, które Rockstar do niej wydaje przekraczają jeszcze bardziej tą magiczną granicę wymagalności. Normalnym więc zabiegiem jest zakończenie wsparcia dla konsol starej generacji.

Na razie jednak jest to tylko przypuszczenie, więc proszę się od razu nie denerwować. Faktem jest to, że najnowsze DLC „Wydarzenia trybu swobodnego”, który zadebiutuje już jutro, nie zostanie wydany na PlayStation 3 i Xboxa 360. Skąd to wiemy? Gwiazda odpowiedziała na pytania fanów i dokładniej sprecyzowała swoje poprzednie wiadomości o nowym DLC.

rockstar

Do @R_Healey @LuisASantiagoM i innych pytających. Wydarzenia trybu swobodnego zostaną wydane tylko na PC, PS4 i Xbox ONe. Tak jak mówiliśmy w poprzednim Asked & Answered (LINK), przyszłe aktualizacje zawartości jak to DLC będzie działac jedynie na nowszych i mocniejszych systemach.

Natomiast wpis w ostatnim Asked & Answered wyglądał tak:

Czy będą kolejne aktualizacje dla [GTA Online] na Xbox360?” – @ColtsPacersJosh

Chcemy wspierać starsze konsole z nową zawartością, tak długo jak to tylko możliwe. Wiemy, że kiedyś dojdziemy do tego punktu, w którym osiągniemy maksymalne zdolności techniczne starszych konsol, które mogą obsłużyć, jak i pobierania aktualizacji które wymagają dodatkowej pamięci. Kontynuujemy optymalizację całej gry aby wycisnąć z niej jak największą ilość wolnej pamięci, która będzie używana do następnych wprowadzanych aktualizacji. Jak na razie planujemy wydać kolejną dużą zawartość dla wszystkich pięciu systemów i wciąż będziemy wyciskać z gier tyle, ile wciąż się z nich da.

Najprawdopodobniej więcej większych aktualizacji na konsole starej generacji nie będzie, jednak nadal czekamy na oficjalne stanowisko Rockstara w tej sprawie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *