Porady do edytora Rockstar: nagrywanie

Przedstawiamy pierwszy z serii artykułów dotyczących edytora Rockstar, który jest na razie dostępny jedynie w wersji GTA V na PC, ale w następnej aktualizacji trafi także w ręce graczy z PS4 oraz Xbox One. Dzisiejsza garść porad prosto od twórców edytora skupia się na nagrywaniu filmów oraz pokazuje dobre przykłady od twórców z YouTube bądź członków Social Club. Jeśli przed przystąpieniem do tworzenia arcydzieła godnego nagrody w trwającym obecnie konkursie edytora Rockstar chcecie podszkolić się z podstaw, możecie zapoznać się ze stronami samouczka w Social Club.

actual_1432329249

 

Jeśli chcecie stworzyć wyjątkowy film, przed nagrywaniem wszystko sobie zaplanujcie, tak jak każdy porządny reżyser. Bardzo łatwo jest nagrać w Los Santos sieczkę z użyciem granatnika, a potem tylko odtworzyć ją w spowolnieniu i udostępnić. Jednak dopiero przemyślany materiał będzie się wyróżniał z tłumu. Pamiętajcie, że w razie nieprzewidzianych i zaskakujących wydarzeń możecie skorzystać z funkcji powtórki, która umożliwia nagrywanie wsteczne.

Jeśli chcecie stworzyć konkretną scenę, nagrajcie ją kilka razy z różnych ujęć (w tym przynajmniej raz w trybie pierwszej osoby), żeby mieć więcej możliwości w czasie montażu. Przy większej liczbie prób są mniejsze szanse, że ujęcie zepsuje jakiś przechodzień bądź zaskakujący dźwięk. Pamiętajcie też, że otaczający postać świat potrafi być bardzo przydatny: podczas kręcenia myślcie o mieszkańcach Los Santos jak o nieprzewidywalnych statystach, którzy granie przed kamerą mają we krwi. Ich reakcje mogą świetnie uzupełnić lub zupełnie zmienić nagrywaną przez Was scenę i jej atmosferę. Reżyser bugbutts w swoim filmie „Being Trevor” skupił się właśnie na reakcji gapiów i osiągnął komiczny rezultat.

Miasto i pobliskie tereny mają w sobie tyle życia, że czasami nie potrzeba nawet na planie dodatkowego bohatera. Możecie spróbować swoich sił w dziedzinie filmów dokumentalnych i podejść do tematu z duchem cinéma-vérité, aby uchwycić ducha Los Santos. Poznajcie dobrze południowe San Andreas – to świat wielkich możliwości.

Z powodów technicznych kamera ciągle musi znajdować się blisko Was, ale to ograniczenie można nieco obejść, korzystając z dublerów. Na przykład w „Running, Man” autorstwa 8-Bit Bastard, a dokładniej w tym ujęciu zamiast prawdziwego Trevora wykorzystano biegnącego wzdłuż grani dublera stworzonego w GTA Online. Sprytny montaż sprawia, że ujęcie idealnie pasuje do historii opowiadanej w klipie. Nagrany materiał można przekazywać innym graczom, warto więc zaprosić do współpracy znajomych – pomoże to zaoszczędzić czas lub obejść ograniczenia kamery.

actual_1432329263

W trybie reżysera fajnie jest wykorzystać jego wyjątkowe możliwości takie jak wybuchowa walka wręcz bądź ślizgające się auta, ale pamiętajcie, żeby nie przesadzać, bo zamiast pomóc, może to zaszkodzić.„Super Clown” autorstwa Boris The Blade jest idealnym przykładem pokazującym, jak można użyć opcji superskoków w celu lekkiego zakłamania rzeczywistości i podkręcenia klimatu strachu i terroru. Pora dnia i pogoda także mają duży wpływ na atmosferę tworzonych projektów, pamiętajcie o tym!

via: Rockstar Newswire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *