Porady Rockstar Games: Tryby Adwersarz w GTA Online

Wraz z premierą Napadów w GTA Online odblokowane zostały także nowe tryby Adwersarz oferujące zestaw nowych wyzwań tak dla drużyn, jak i samotnych strzelców oraz zgranych par. Jeśli nie zdążyliście się jeszcze z nimi zaznajomić bądź chcecie po prostu opanować je do perfekcji, mamy dla was kilka porad, które pomogą załatwić przeciwników. Nie wiecie, na czym polegają te tryby? W takim razie przeczytajcie nasze wprowadzenie.

actual_1426713597

Hasta La Vista

W Hasta La Vista dwaj kierowcy tirów mają za zadanie dopaść dwóch wolniejszych, lecz bardziej zwrotnych rowerzystów, zanim ci osiągną wyznaczony punkt kontrolny. Kierowcy muszą pamiętać, że gracze na jednośladach wygrają, jeśli choć jeden z nich dojedzie do wyznaczonego punktu. W związku z tym trzeba skoncentrować wspólne wysiłki na wyeliminowaniu tego rowerzysty, który jest bliżej mety. Co dwa wozy, to nie jeden – ciężko uciec przed podwójnym taranem. Nawet jeśli nie uda się przerobić przeciwników na drogową pizzę, to kierowcy również wtedy, gdy kurierzy nie osiągną celu w wyznaczonym czasie. Czasem ciągłe zapewnianie rowerzystom wrażeń może być zatem równie skuteczne, co ich zabijanie.

Hasta La Vista to idealnie zaprojektowane starcie dwóch kontrastujących ze sobą cech: szybkości i zwinności. Rowerzyści muszą w pełni wykorzystywać przewagę zwrotności, świetnego przyspieszenia oraz dobrych hamulców, aby unikać zderzeń z ciężarówkami. Należy też pamiętać, że naciśnięcie prawego drążka spowoduje spojrzenie za siebie i umożliwi zrobienie uniku. Mapa także może być sprzymierzeńcem kurierów. W Hasta La Vista I w kanale burzowym Los Santos znajdują się podpory mostu, które zapewniają osłonę przed napastnikami. Z kolei na trasie w hrabstwie Blaine przydadzą się drzewa i ogrodzenia.

actual_1426713607

Mentalność oblężenia

W Mentalności oblężenia mała grupa obrońców bez odrodzeń musi odeprzeć fale nacierających wrogów. Napastnicy zawsze rozpoczynają grę nieco dalej, niż znajdują się ich punkty odradzania, dzięki czemu obrońcy mają na początku kilka dodatkowych sekund na przygotowanie się do walki i zajęcie defensywnych pozycji. Dwaj gracze muszą ze sobą współpracować, aby skutecznie przykryć ogniem główne kierunki natarcia. W początkowych chwilach warto rozstawić pułapki w postaci bomb przylepnych i min zbliżeniowych w miejscach, które trudno będzie zabezpieczyć. W przypadku bomb przylepnych warto uzbroić się w cierpliwość i odpalać je dopiero wtedy, gdy większa liczba wrogów znajdzie się w zasięgu rażenia. Podczas bitwy korzystajcie z zestawów słuchawkowych i komunikujcie się. Ostatnia porada dla obrońców: czasami jeden napastnik może odciągać waszą uwagę od innego sektora. Jeśli wróg znajduje się za daleko, żeby go skutecznie ostrzelać, poszukajcie innych celów.

W Mentalności oblężenia napastnicy są zazwyczaj bardziej liczni od obrońców. Należy to wykorzystać i wciąż atakować. Siedzenie w jednym miejscu i czekanie na odpowiedni moment pozwoli obrońcom lepiej przygotować się do walki. Bądźcie gotowi zginąć podczas próby podejścia do celu. Na początku akcji warto skoordynować działania i odpowiednio się ustawić, żeby okrążyć obrońców. Utrudni im to skuteczne korzystanie z osłony i wywrze presję. Skondensowany szturm w jednym miejscu jest łatwy do odparcia.

actual_1426713617

Zabawmy się

Zabawmy się to tryb łączący elementy Hasta La Visa oraz Mentalności oblężenia, więc przydadzą się doświadczenia z tych dwóch trybów. Kurierzy, podobnie jak rowerzyści w Hasta La Vista, dysponują lepszą mobilnością. Szczególnie ważne jest, że mogą wdrapywać się na mury i dachy, w przeciwieństwie do łowców, którzy nie mogą opuszczać swoich pojazdów. Przeskoczenie przez mur bądź wejście na schody może wystarczyć, aby uciec przed ogniem i odpłacić się skutecznym strzałem z bardziej zaawansowanej broni. Jak w przypadku obrońców w Mentalności oblężenia, tak i tutaj kurierzy powinni osłaniać się wzajemnie, bo ataki mogą nadejść z każdej strony. Podczas poruszania się w otwartym terenie lepiej trzymać się razem. Obserwujcie różne kierunki, aby uniknąć niespodzianek, i komunikujcie się za pomocą zestawów słuchawkowych. Na ostatnim odcinku może być konieczne przejście otwartym terenem – wtedy warto się zastanowić, czy nie lepiej posłać przodem jedną osobę, a drugą zostawić z tyłu dla osłony, bo do wygranej wystarczy jeden kurier, który dotrze na miejsce.

Łowcom radzimy podejmować próby rozdzielenia kurierów. Kluczem do zwycięstwa jest dla nich trzymanie się razem, więc warto skupić się na odseparowaniu i wyeliminowaniu pojedynczych zawodników. W tym celu koordynujcie swoje działania i pamiętajcie, że wrogowie nie zobaczą waszych znaczników, dopóki nie będziecie dość blisko. Z kolei wy ciągle widzicie ich położenie, a taka wiedza jest nieoceniona – okrążcie i wspólnie zaatakujcie wroga. Dobrze wybierzcie moment ataku, bo kurierzy są najbardziej narażeni, gdy znajdują się na otwartym terenie – czekajcie więc na odpowiednią chwilę. Staranowanie wroga jest prostą, ale skuteczną taktyką – jeden przewraca, drugi podjeżdża i wykańcza. Łowcy muszą też pamiętać, że za pomocą pada kierunkowego (strzałka w prawo) mogą wyłączyć reflektory, co pomaga zaczaić się w mroku na niczego nie spodziewające się ofiary.

via: Rockstar Newswire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *