Porady na temat tworzenia wyścigów kaskaderskich z Karkołomnych wyczynów z użyciem kreatora (część 1)

actual_1471363970Niedawno udostępniony kreator wyścigów kaskaderskich wprowadził setki wyjątkowych rekwizytów kaskaderskich i nowe możliwości, z których na pewno zechcą skorzystać szaleni eksperymentatorzy społeczności twórców.

Zanim skoczycie na głęboką wodę i zaczniecie tworzyć swoje kaskaderskie arcydzieła, zapoznajcie się z oficjalnym poradnikiem kreatora wyścigów kaskaderskich, który wyjaśnia działanie dostępnych narzędzi i pokazuje, jak rozpocząć pracę oraz udostępnić swoją zawartość. Jeśli eksperymentujecie z kreatorem po raz pierwszy lub szukacie podstawowych informacji na temat kreatora GTA Online, zapraszamy do lektury oficjalnych poradników na stronie Social Club Rockstar Games, w tym oryginalnego poradnika kreatora wyścigów.

W tej dwuczęściowej edycji porad Rockstar Games w Newswire zaprezentujemy porady od naszego zespołu twórców, dzięki którym wyciśniecie maksimum nowych funkcji z kreatora wyścigów kaskaderskich. Jeśli chcecie stworzyć oryginalny wyścig kaskaderski, o którym wspomnimy w Newswire, bądź wyścig, który zostanie zatwierdzony w nadchodzącym konkursie, to poniższe wskazówki mogą okazać się bardzo pomocne.

JAK ZACZĄĆ:

actual_1471363980Gdy coś Was zainspiruje i zaprzęgniecie palce do tworzenia toru wyścigu kaskaderskiego swoich marzeń, pamiętajcie o poniższych wskazówkach.

Dostępne są setki rekwizytów kaskaderskich, więc przed rozpoczęciem pracy warto zapoznać się ze wszystkimi. Jeśli zawczasu rozplanujecie tor, to oszczędzicie sobie późniejszego bólu głowy podczas naprawiania błędów.

Pamiętajcie, że choć w jednym wyścigu możecie rozstawić aż do 150 rekwizytów, to istnieje jeszcze 20 dynamicznych rekwizytów w stylu olbrzymich kręgli i piłek. Jeśli wyczerpiecie limit pamięci przed limitem rekwizytów, nie będziecie mogli już nic wstawić, więc róbcie to z głową!

Gdy zapoznacie się już z rekwizytami, wybierzcie odpowiedni samochód bądź motocykl. Lepiej żeby się podczas testu nie okazało, że wybrana klasa pojazdów zupełnie nie nadaje się do jazdy na stworzonym torze.

To samo dotyczy kolorystyki rekwizytów. Lepiej zdecydować się na samym początku, niż potem żmudnie zmieniać barwę wszystkich rekwizytów. Dostępne opcje kolorystyczne nowych rekwizytów możecie sprawdzić w dowolnym momencie.

Nie zapomnijcie też o tym, że wyścigi kaskaderskie stworzone przez Rockstar domyślnie są standardowe, ale w kreatorze możecie stworzyć wyścig standardowy, GTA, rajd bądź bezkontaktowy. Co więcej, jeśli w zwykłym wyścigu lądowym wstawicie rekwizyt kaskaderski, automatycznie zmieni się w wyścig kaskaderski.

NOWOŚCI KREATORA:

actual_1471363990Oprócz setek nowych rekwizytów dostępne są przydatne narzędzia – łączenie rekwizytów, nakładanie rekwizytów i opcje wymuszania pozycji. Oto kilka związanych z nimi mistrzowskich porad.

Łączenie rekwizytów:

 • Opcja łączenia rekwizytów to szybki i prosty sposób, aby umieścić jeden element toru obok drugiego i tym samym ruszyć z budową trasy. Sprawdźcie, czy włączyliście tę opcję, i podczas układania toru zmieniajcie kąt elementów za pomocą przycisków przednich kontrolera.
 • Aby lepiej dopasować łączenie rekwizytów, włączcie łączenie manualne. Pozwala to łączyć rekwizyty naciśnięciem kwadratu (PS4), X (Xbox One) lub spacji (PC).
 • Łączyć można różne rodzaje rekwizytów. Ułatwia to łączenie ze sobą m.in. torów, podniesionych torów, tub i brył.
 • Łączenie szeregowe powtarza ostatni wstawiony rekwizyt, dzięki czemu można łatwo tworzyć łańcuchy złożone z tych samych rekwizytów. Warto pamiętać, że po aktywacji łączenia rekwizytów, domyślnie włączone zostaną również ciągi rekwizytów. Jeśli chce się łączyć rekwizyty bez łączenia szeregowego, należy tę opcję wyłączyć w menu zaawansowanych opcji rekwizytów.

Nakładanie rekwizytów:

 • Chcecie elastyczności podczas rozmieszczania rekwizytów? Sprawdźcie, czy włączyliście ich nakładanie!
 • JEDNAK jeśli będziecie edytować jakiś rekwizyt, najlepiej nakładanie wyłączyć, bo wtedy po naciśnięciu X (PS4), A (Xbox One) lub Entera (PC), na miejscu edytowanego rekwizytu zostanie wstawiony kolejny.
 • Pomaga także sprawdzanie w oknie pomocy, czy wyświetla się odpowiednia nazwa rekwizytu. Włączenie nakładania rekwizytów może sprawić, że zgubicie podświetlony rekwizyt.

Wymuszanie obrotu i wymuszanie pozycji:

 • Jeśli podczas rozstawiania rekwizytów występują problemy, warto skorzystać z opcji wymuszania obrotu i pozycji. Dzięki nim można dowolnie zmieniać osie X, Y i Z, aby idealnie dopasować wybrany rekwizyt.
 • JEDNAK należy pamiętać, że po wstawieniu rekwizytu nie będzie można zmienić jego położenia bez uruchamiania edycji.
 • Wymuszanie pozycji jest bardzo pomocne – szczególnie podczas ostatnich poprawek trasy.
 • Za pomocą trójkąta (PS4), Y (Xbox One) lub lewego Ctrl (PC) można przybliżyć widok i pomóc sobie w rozmieszczaniu rekwizytów.
 • Perfekcjoniści z dobrym okiem powinni zmienić w menu wymuszania opcję dopasowania rekwizytów na „Lokalne”. Pozwoli to dopasować rekwizyty i zmieniać ich położenie w zależności od kąta obrotu zamiast położenia.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *