Potencjalna data premiery GTA VI w dokumencie Microsoft

Microsoft niespodziewanie ujawnił potencjalną datę premiery GTA VI. Jakby tego było mało to wszelkie przecieki i plotki wskazują na tą samą datę.

Dokument o którym mowa jest kolejną fazą obrony Microsoftu przed zarzutami związanymi z monopolizacją rynku i granie na niekorzyść PlayStation. Playstation zarzucił firmie Billa Gatesa, że brak Call Of Duty na ich konsolach poważnie zaszkodzi sprzedaży konsol japońskiego giganta. Microsoft zdecydowanie odpowiedział, że udział gier Acitivision Blizzard w rynku nie jest tak duży aby zaszkodziło to konkurencji.

W dokumencie wskazano dla przykładu duże firmy, które napędzają ten rynek i przynoszą ogromne zyski dla obu dostawców konsol. Mowa m.in. o Take-Two i ich flagowym tytule – Grand Theft Auto. Największą uwagę jednak przykuł ten fragment:

Wielce oczekiwane Grand Theft Auto VI ma się ukazać w 2024 roku.

– czytamy w dokumencie

Nie bez powodu świat mediów i fanów zawrzał, ponieważ taka informacja nie często pada bezpośrednio z ust takiego giganta. Warto także dodać, że firma Take-Two spodziewa się znaczącego skoku w przychodach firmy właśnie w okolicach 2024 roku.

Czy GTA 6 zadebiutuje w 2024 roku? Wiele na to wskazuje, a to oznacza, że do oficjalnej zapowiedzi ze strony Rockstar Games już coraz bliżej. Wspominając poprzednie zapowiedzi – I kwartał przyszłego roku przyniesie nam wiele wrażeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *