Pytania i Odpowiedzi: Grand Theft Auto V

Mnóstwo informacji, mnóstwo screenów, zwiastuny, prezentacje, stronice w czasopismach i mnóstwo pytań – pytań, które docierały na skrzynkę mailową Rockstar Games od listopada 2011 roku. Wielu z was chce się dowiedzieć więcej i jeszcze więcej rzeczy na temat najambitniejszej i największej gry gwiazd, mimo że informacjami jesteśmy zasypywani z każdej strony. Jak to miało miejsce podczas premier innych produkcji, tak ma i teraz.

 

Oficjalną serię Asked & Answered czas rozpocząć!

Od razu uprzedzam – owe odpowiedzi będę dla was fascynujące 🙂

 

 

“Czy kiedykolwiek zobaczymy gameplay z GTA V” – @ASTR4Lx
Tak. Wkrótce (lub nie, jeśli nie chcesz go oglądać przed premierą). Pierwszy oficjalny gameplay video będzie dostępny już niebawem.

“W jakim stopniu pojazdy, oraz broń będą mogły być modyfikowane” – @kieranmgklaceup
Nie zdradzając szczegółów, można powiedzieć że w dużym stopniu będzie można modyfikować broń, oraz pojazdy. Więcej informacji na ten temat wkrótce.

“Mam nadzieję że R* wyda tę grę 17 września. Mam nadzieję, że nic nie zostanie opóźnione ponownie”-. Creed_20103
Nie masz się czym martwić. GTA V będzie dostępne 17 września na konsolę Xbox 360, oraz Playstation 3.

„Więc można przełączać się pomiędzy bohaterami? Pomiędzy Trevorem, Franklinem i Michaelem – można grać każdym z nich? Każdy ma swoje misje?” – @GTAVISBEST
„Jak zmiana bohaterów wygląda podczas misji?” – HIBMFL
„Trzeba zmieniać się pomiędzy bohaterami bez przerwy?” – killer772
Michael, Franklin i Trevor mają swoje odrębne życie, z własną grupką przyjaciół i znajomych i nawet swoje sposoby na spędzanie wolnego czasu. Kiedy aktualnie nie wykonujesz misji możesz swobodnie się przełączać pomiędzy nimi w czasie rzeczywistym aby zobaczyć czym się aktualnie zajmują. I dlatego że mają swoje własne harmonogramy, nigdy nie wiadomo co mogą robić – możesz zastać Michaela w środku awantury domowej, przerwać Franklinowi rozmowę z panienkami lub Trevora łamiącego prawo – albo cokolwiek innego co wykonują w wolnym czasie. Jak i gdzie przełączysz się pomiędzy nimi zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Ponadtwo każdy z chłopaków ma swoje misje i zadania poboczne. Nie będzie czasu w misji kiedy będziesz grać jedną postacią czy dwójką z nich i czasami wszystkimi. Zawsze będziesz w stanie przełączać się między nimi w połowie akcji. Poza misjami to zależy od ciebie. Możesz grać jednym charakterem na jego własną rękę lub spotykać się w dwójkę lub z pozostałą dwójką albo możesz przełączać się pomiędzy nimi wszystkimi.

„Hej Rockstar, jestem ciekawy tego czy GTA V trafi na PC.”– received via Mouthoff
„Zapewne to pytanie było poruszane wcześniej, ale czy GTA V wyjdzie na konsole nowej generacji?” @ Tomtoon2010
Jedyne wersje które są oficjalnie zapowiedziane to te na Xbox 360 i PS3, których premiera będzie miała miejsce 17 września. Teraz nie mamy nic do powiedzenia na temat wersji next genowej oraz wersji PC. Aktualnie koncentrujemy się tylko na dostarczaniu jak największych wrażeń na konsolach tej generacji.

„Kiedy będe grać Trevorem mogę zobaczyć na pomniejszonym zbliżeniu gdzie jest Michael i potem pójść go zabić wciąć grając jako Trevor? #GTAV” – @GTALAD4E
W otwartym świecie bohaterowie mają żyć własnym bieżącym i nieprzewidywalnym życiem osobistym więc zrozumiałe, że nie zawsze łatwo będzie można śledzić jednego z nich w ogromnym Los Santos lub w innych miastach rozsianych w Blaine County w danej chwili, ale będziesz w stanie ich znaleźć. Gdy ich znajdziesz (lub po prostu zadzwonisz i zaaranżujesz spotkanie) na pewno będziesz mógł się z nimi spotkać, drażnić się z nimi – to zależy tylko od ciebie, i również ich atakować ale nie w takim stopniu aby ich zabić. Cała trójka ma moc szybkiego odzyskiwania zdrowia. Gra jest oparta na grze wszystkimi splecionymi opowieściami trojga bohaterów, a nie ogólnie, wymiennymi ścieżkami fabuły więc zabijanie głównej postaci w ten sposób mija się z sensem. Jeśli gracz jest wystarczająco zdeterminowany, znajdzie sposób aby poważnie zranić charakter i przełączenie się do tego charakteru spowoduje umieszczenie w szpitalu i kontynuowanie gry gdzie została przerwana.

„Witam, zauważyłem że Edycja Specjalna GTA V zawiera duży „plan” mapy. Zastanawiam się czy Edycja Standardowa GTA V będzie zawierać tradycyjną składaną papierową mapę która, o ile się nie mylę, zawsze była dołączana do GTA IV” – otrzymano drogą mailowąmouthoff@

„Czy plakat GTA V będzie dołączony kiedy zakupię grę?” – @ny718kid

Jak we wszystkich poprzednich produkcjach Grand Theft Auto, zrobiliśmy krok do lepszej nawigacji po mieście dołączając do gry mapę. We wszystkich wersjach GTA IV płycie z grą będzie towarzyszyć mapa ze wszystkimi szczegółami które gracz potrzebuje do nawigacji po świecie. Jedną dużą zmianą jednak w tej grze jest wielkość świata, stworzyliśmy dwustronną mapę o charakterze plakatu aby upewniść się że wszystkie informacje które będą gracze potrzebować do odkrywania i eksplorowania świata się na niej znajdują. Mapa planu miasta w innych edycjach nie zawiera tych dodatkowych informacji i tajemnic.

„Drogi Rockstar, ile płyt będzie zawierać gra na Xboxa360 i na PS3? Pytam ponieważ chce wiedzieć ile płyt muszę zainstalować na dysk twardy konsoli” – cj67890

„Cześć R*, tak jak powiedzieliście GTA V będzie największą grą jaką Rockstar kiedykolwiek stworzył, normalnie w rozmiarze powinno też tak być. Więc jak rozwiążecie problem z limitem płyt na Xboxa360? Mam na myśli że GTA V będzie mieć kilka płyt (na Xbox 360)?” – youtubos

„Czy jeśli zainstalujemy GTA V na Xboxa360 będziemy musieli umieszczać inne płyty w napędzie czy raczej nie?” – Persian-boy1995

Grand Theft Auto V jest największą i najbardziej ambitną grą jaką kiedykolwiek stworzyliśmy i wykorzystuje każdą uncję mocy obliczeniowej dostępnej w obecnej generacji konsol. W celu zapewnienia możliwie najlepszych doświadczeń dla tak masowego świata i szczegółowości, gra będzie wymagała zainstalowania zarówno na Xboxie 360 jak i na PlayStation 3. Na Xboxa 360 GTA V trafi na dwóch płytach, Płyta numer 1 będzie wykorzystana do jednorazowej obowiązkowej instalacji i płyty numer 2 wykorzystywanej do grania w grę. Po instalacji gracze będą mogli cieszy się zarówno z Grand Theft Auto V jak i z Grand Theft Auto Online bez konieczności przełączania płyt.
Wstępna instalacja będzie wymagała na Xboxie 360 twardego dysku lub zewnętrznego dysku flash USB 16GB z co najmniej 8GB wolnego miejsca. W przypadku korzystania z dysku flash USB musi być to przynajmniej USB 2.0 z minimum 15MB/s prędkością odczytu i sformatowane dla użytku pod konsolę. Nowy dysk flash USB jest zalecany w celu zapewnienia optymalnej wydajności. Na PS3 gra wyląduje na jednej płycie i zainstaluje zawartość zaraz po wprowadzeniu płyty do napędu. Instalacja zajmie mniej więcej 8GB i gracze będą mogli przystąpić do gry zaraz po tym jak instalacja zostanie zakończona.

„Kiedy otrzymamy informacje na temat multiplayera?” – @camronbnl3
Spodziewajcie się wkrótce pierwszych szczegółów – nazwaliśmy to Grand Theft Auto Online i jesteśmy podekscytowani aby odsłonić wam rąbek tajemnicy gdzieś w okresie letnim.

„Czysta gra multiplayer w GTA IV jest naprawdę trudna do zastania w dzisiejszych czasach. Przez czystą mam na myśli czystą, dobrą zabawę. Za każdym razem jak dołączam do gry to jest albo zmodowana albo shackowana. Kiedy stworzę niestandardową rozgrywkę, dołączają jakieś pryki i rujnują całą zabawę. Nie mogę ich wywalić póki wszyscy nie zagłosują. Zróbcie coś z tym w GTA V, Rockstar.” – otrzymano za pośrednictwem mouthoff@ – @camronbnl3
Odkąd GTA IV zostało wydane, kontynuowaliśmy w polepszaniu w coraz to lepsze i silniejsze metody do wychwytywania oszustw i ich zapobiegania dla każdej w naszych grach. Chociaż mamy jeszcze ujawnić jakie konkretne środki zapobiegawcze oszustwom zaplanowaliśmy dla GTA V, jesteśmy skupieni na tworzeniu poziomu rozgrywki jak i czerpania frajdy (i czystej gry jak mówisz) i doświadczenia jak to tylko możliwe dla każdego. Zawsze znajdą się ludzie którzy chcą oszukiwać ale będziemy robić co tylko w naszej mocy aby go zatrzymać. Spędziliśmy wiele czasu i wysiłku tworząc niesamowite doświadczenie Online i właściwe wsparcie jest częścią tego pakietu.

 

„Witam Rockstar, mam pytanie: jaka będzie różnica pomiędzy wersją gry na Xboxa60 a PS3?” – otrzymano za pośrednictwem mouthoff@
Gracze mogą spodziewać się tego samego doświadczenia rozgrywki na Xboxie360 jak i na PS3, ponieważ obie wersje gry były opracowywane równolegle. Podobnie jak we wszystkich naszych grach, zaufanie które jesteśmy zobowiązani tworzyć, GTA V wygląda i działa tak wspaniale jak to tylko możliwe bez względu na to czy grasz na PS3 czy Xboxie360, i jesteśmy podekscytowani aby gracze obu platform doświadczyli tego samego w GTA V we wrześniu tego roku. Spodziewamy się że wszystkie różnice wizualne są zupełnie nieistotne.

 

„Wyczuwam opóźnienie w terminie” – SanViceCity
„Mam nadzieję że R* wyda grę 17 września. Mam nadzieje że nie będzie ponownego opóźnienia.” – creed_20103
Nie ma się czym martwić więc nie jesteśmy pewni co wyczuwasz! GTA V będzie dostępne na PS3 i Xboxa360 17 września.

 

via: gta-five.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *