Remastery GTA? Czemu nie! Raport Take-Two, wielkie bum na E3 i nowe tytuły od Rockstar Games!

gta-seriesKilka dni temu, Take-Two opublikowało swój coroczny raport finansowy, z którego wynika, że GTA V sprzedało się w 65 milionach egzemplarzy na całym świecie! W dobrym wyniku Take-Two pomogły także premiery NBA 2K15 i 2K16, WWE 2K16 oraz XCOM 2.

Take-Two w swoim raporcie zamieściło także informacje o pracach swoich podopiecznych czyli 2K i Rockstar Games. Jedną z takich informacji jest to, że Rockstar Games ciężko pracuje nad nowymi projektami, które wkrótce zostaną ogłoszone. Ale o tym to już chyba wiedzą wszyscy!

1CFO Lanie Goldstein wspomniał także, że Take-Two spodziewa się podziału 75/25 przychodów między 2K a Rockstar Games w bieżącym roku fiskalnym (1 kwietnia 2016 – 30 marca 2017), co sugerowałoby, że następna gra z fabryki Rockstar Games nie wyjdzie w tym roku fiskalnym.


Podczas wygłaszania raportu padło także pytania o możliwość wydania odświeżonych części GTA. Wprawdzie pytanie dotyczyło konkretnie dwóch części GTA tj. Liberty City Stories i Vice City Stories, które to były wydaniami ekskluzywnymi na PS2, ale można je rozwinąć o resztę starszych klasyków. Odpowiedź dyrektora Take-Two, Starussa Zelnicka brzmiała „nie wykluczamy tego”, jednak jak sam powiedział decyzja o stworzeniu remasterów może zapaść tylko wtedy kiedy producent będzie miał jakiś kreatywny pomysł na ten zabieg – „nie będziemy odświeżać tylko po to, by zarobić kilka dolców”.

„Podejmowanie decyzji chcemy zacząć od odpowiedzi na pytania: czy to będzie ekscytujące dla fanów, czy będą z tego zadowoleni i czy będzie to odpowiednie dla naszej marki i naszej firmy?. Jeśli odpowiedzi będą brzmiały 'tak’, będziemy mogli rozpocząć planowanie takiej produkcji. Jeśli jednak nie będziemy co do tego przekonani, odpuścimy.” – powiedział Zelnick.


Zelnick odniósł się także do nachodzącego E3 na którym zapowiedzieli swój udział. Zdradził, że Take-Two ma ogromne plany na to wydarzenie, a sami fani mogą spodziewać się „wielkiego bum” ze strony firmy! Przypominamy, że E3 rozpoczyna się 14 lipca, natomiast 13 lipca będą miały miejsce wszystkie konferencje prasowe wielkich twórców, na których spodziewamy się właśnie wystąpienia Take-Two.

Rockstar Games na E3 w 2005 roku.
Rockstar Games na E3 w 2005 roku.

Ostatnio informowaliśmy za pomocą naszego profilu na Facebooku, że strona Rockstar Games była cały dzień niedostępna. Są duże przypuszczenia, że Rockstar wprowadza jakieś zmiany, lub przygotowuje się by zapowiedzieć kolejny tytuł za pomocą właśnie strony internetowej tak jak to było w przypadku GTA V. Czekamy, czekamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *