Rockstar był blisko wydania GTA: Tokio! Prace nad GTA 6 już trwają!

GTA Tokyo-970-80Wszystkie informacje przedstawione w tym artykule pochodzą z portalu TechRadar.com i mogą być tylko plotkami!

W czasach kiedy wszyscy spekulują na temat tego gdzie „gwiazda” umieści kolejną część GTA, angielski portal TechRadar publikuje artykuł w którym opisuje kilka ciekawych faktów pozyskanych, jak to ujęli, od swojego źródła.

Według portalu Rockstar Games planowało wydać Grand Theft Auto z rozgrywką umieszczoną w Tokio i było blisko do zrealizowania tego planu.

Parę lat temu, agenci firmy odwiedzili japońską stolicę by sprawdzić jej potencjał do umieszczenia w pełnej części GTA. Deweloperzy poznali lokalną kulturę, porobili zdjęcia i zebrali sporo materiałów na temat tego i miejsca. Źródło TechRadaru informuje że Rockstar na prawdę był blisko stworzenia GTA Tokio w czasach GTA 3 i Vice City, jednak powodem zaniechania projektu był zbyt skomplikowany system ulic, oraz trudność w przeniesieniu rozgrywki poza granice Stanów Zjednoczonych i ile wymagałoby to pracy (mowa tutaj o markach pojazdów, modelach, nazwach innych marek stworzonych na potrzeby gry).

W grudniu 2003 roku, Take-Two Interactive nawet zarejestrowało znaki towarowe dla GTA: Tokyo, GTA: Bogota i dla mistycznego GTA: Sin City. Jak widać doniesienia portalu mają w sobie jakiś sens.

Prace nad GTA 6 już trwają!

Źródło TechRadaru miało więcej ciekawych informacji. Według niej, Rockstar już rozpoczęło pracę nad Grand Theft Auto 6, jednak wciąż nie ustalono gdzie ta część będzie się rozgrywać. Idąc zgodnie z historią i z faktem, że od premiery GTA V minęło już dwa lata, takie doniesienia są całkiem wiarygodne. Jednak na razie wszelkie oczy skupiają się nad kontynuacją Red Dead Redemption i wiele źródeł (w tym źródło TechRadaru) wskazuje na to, że to Red Dead Redemption 2 będzie gwiazdą tego roku. Wszystko okaże się na zbliżających targach E3, w których „gwiazda” zadeklarowała swój udział!

W 2012 roku Rockstar Games rozpoczął pracę nad swoim nowym silnikiem graficznym będącym kamieniem milowym dla next-genowych systemów. W GTA V ponownie został zastosowany silnik RAGE, więc jest to dobra okazja by zademonstrować działanie nowego silnika w nowej produkcji. Jeśli nie skorzysta z tego Red Dead Redemption, to na pewno nie straci na tym GTA 6!

Ciekawym natomiast jest też to, kto dołączy do tego grona:

gtachar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *