Science fiction i Grand Theft Auto? Rockstar Games tego nie wyklucza!

 

Dan Houser, szef Rockstar Games, powiedział podczas rozmowy z francuską stroną Ecrans, że akcja GTA może toczyć się w przyszłości, jeśli tylko znajdzie się ku temu dobry powód – i nie są to latające samochody ani pistolety laserowe.

– Zrobimy to dokładnie w momencie, kiedy wpadniemy na pomysł – powiedział Houser, spytany, czy akcja kolejnej części GTA mogłaby toczyć się w przyszłości. – Jednym z naszych atutów jest spójność świata gry. Nie musimy być koniecznie najlepszymi scenarzystami na świecie, ale wiemy, jak napisać grę wideo.

– Kiedy zdecydowaliśmy się stworzyć Western (Red Dead Redemption – red.), zrobiliśmy to, ponieważ mieliśmy coś do powiedzenia. Nie ma sensu, żebyśmy szli w stronę science-fiction przez wzgląd na latające samochody i pistolety laserowe. Najlepsze historie science-fiction opowiadają o sytuacji, w której znajduje się ludzkość. Chociaż pomysł ten jest bardzo kuszący i – z definicji – w grach wideo wszystko jest możliwe, brakuje nam w tym momencie bardzo ważnej rzeczy: dobrego powodu.

 

Znając Rockstar Games to pewnie już pracują nad następczynią piątki (biorąc pod uwagę premiery nowych konsol, oczywiście). Największe pytanie dotyczy czasu rozgrywki. Zostajemy przy teraźniejszości, przenosimy się do przyszłości czy może cofamy się do przeszłości? Informacje na ten temat zapewne pojawią się dwa lata po premierze GTA V, które to zawita do sklepów już wiosną!

 

Via: gram.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *