W Grand Theft Auto V podkład głosowy udzielali prawdziwi gangsterzy!

Rockstar zatrudnił prawdziwych członków gangów do podkładania głosu w GTA V, a wszystko to dla zwiększenia autentyczności.

Studio Rockstar Games ujawniło, że w swojej najnowszej produkcji chcieli uchwycić oryginalne dźwięki, które można usłyszeć w Los Angeles. W tym celu postanowili zwerbować prawdziwych gangsterów z ulicy, by podkładali głos postaciom w GTA V. Producent gry Lazlow Jones potwierdził tą informację podczas wywiadu w Chicago dla stacji radiowej WGN.

 

 

„Kiedy nagrywamy głos tych niezwykłych postaci z całego świata, idziemy w kierunku autentyczności” – powiedział Jones. „Także w grze częścią prawdziwej historii są rywalizujące między sobą gangi.”

Tam są czarne i latynoskie gangi, a my zatrudniamy faceta, który się do nich dostanie. Faceta który dostanie się do członków gangów, do tych prawdziwych gangsterów z ulicy. Mam na myśli to, że ci kolesie z gangu El Salvadorian mają niesamowite tatuaże, a jeden z nich, dosłownie dzień wcześniej wydostał się z więzienia. No i przyprowadziliśmy tych facetów do studia nagraniowego by podkładali głos pod postacie, ponieważ wiesz, nie chcieliśmy głupkowatych aktorów z LA, którzy skończyli szkołę aktorską i próbują udawać twardych kolesi. Nie ma nic gorszego od tego.”

Jones powiedział, że oni nie zawsze postępowali zgodnie ze scenariuszem, często rezygnowali z kwestii z niego, by powiedzieć coś bardziej prawdziwego i realnego.

„Patrzą na linijki i mówią: ’Nie powiedziałbym tego. Gdybym był wkurzony na inny gang, na pewno nie powiedziałbym czegoś takiego’. A więc powiedz to co uważasz za stosowne.” – mówi Lazlow. Tu chodzi o wiarygodność, rozumiesz?

„Prowadziliśmy naprawdę dużo sesji, a niektóre skrypty były porozrzucane po podłodze, i brzmiały tak: To jest bez znaczenia, napiszmy coś bardziej prawdziwego.”

Rockstar ogłosił niedawno, że GTA V będzie obejmować 240 licencjonowanych utworów muzycznych i 15 stacji radiowych. Premiera gry będzie miała miejsce 17 września na konsole Xbox 360 i PS3.

 

Tłumaczenie: Gylo24
Źródło: gamespot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *