Więcej zbrodni i finansów: Jak zostać królem zbrodni w GTA Online

actual_1467037239Aktualizacja Więcej zbrodni i finansów wprowadza do GTA Online nowy wymiar rozgrywki polegającej na kupowaniu i sprzedawaniu kontrabandy oraz budowaniu w Los Santos swojego przestępczego imperium. Rockstar Games przygotowal dwa artykuły, które pomogą Wam zostać królami podziemia i doskonałymi prezesami.

actual_1467037261
Wybierzcie sobie na siedzibę biura jeden z czterech budynków, których wnętrza można wedle uznania udekorować.

PRZESTRZEŃ BIUROWA
Zanim będziecie mogli kąpać się w forsie, najpierw trzeba zająć się najważniejszym, czyli kupieniem biura, które zapewni Wam status prezesa i posłuży jako baza do nielegalnych działań. Wejdźcie na swoich iFruitach na stronę Dynasty 8 Executive i kupcie jedno z czterech rozsianych po Los Santos biur. Dostosujcie jego wygląd do własnych preferencji i wybierzcie dla swojej organizacji nazwę, a następnie dodajcie różne udogodnienia: sejf, w którym składowana będzie gotówka, rozszerzenie siedziby, w którym można się zdrzemnąć i przebrać, bądź schowek na broń, gdzie przed wyruszeniem na akcję dostosować można uzbrojenie.

W biurze znajdują się też inne pomocne sprzęty: stół pokoju zarządu z trójwymiarową mapą i zaznaczoną lokalizacją potencjalnych magazynów (zielone to posiadane miejsca, a czerwone to te, które można kupić), duży ekran, na którym można zagrać w klasyczne „Nie przekrocz linii” od Degenatrona, oraz niezbędny dla funkcjonowania firmy komputer SecuroServ.

W biurze znajduje się też asystentka bądź asystent, którzy pomagają w prowadzeniu interesów oraz logistyce, np. zarządzaniu pojazdami osobistymi i zamawianymi w firmie Pegasus, odzyskiwaniu skonfiskowanych pojazdów, wzywaniu śmigłowca do szybkich podróży czy bezpłatnym uzupełnianiu zapasu przekąsek.

actual_1467037273
Wybierzcie lokalizację oraz rozmiar magazynu w oparciu o obraną strategię: większy magazyn pomaga w szybkiej ekspansji, a mniejszy bardziej pasuje do zrównoważonego rozwoju organizacji.

PREZESURA I DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z MAGAZYNEM
Gdy już dorobicie się własnego biura, zarejestrujcie się w SecuroServ jako prezes za pomocą menu interakcji bądź w komputerze podczas logowania. W przeciwieństwie do statusu VIP-a, tutaj nie ma wymagań gotówki i ograniczeń czasowych bądź przerw.

Zarządzanie organizacją przestępczą wymaga odpowiednich środków, m.in. magazynu do składowania nielegalnych dóbr. Magazyny mogą być małe, średnie lub duże, a łącznie można ich posiadać aż pięć. Ani magazyny, ani biuro nie wliczają się do limitu nieruchomości. Zanim kupicie magazyn, zastanówcie się, jaki rozmiar i jakie umiejscowienie najlepiej odpowiadać będzie Waszym potrzebom. Tak jak w przypadku biur, magazyny można dowolnie zmieniać na inne o tych samym lub większym rozmiarze.

W magazynach znajdują się także stoły narzędziowe, przy których można modyfikować pojazdy na misje ze specjalnymi ładunkami. Można przy nich na przykład wzmocnić pancerz bądź zamontować zagłuszacze namierzania rakiet.

actual_1467037287
Ostrożnie podczas zakupów – nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem.

KUPOWANIE SPECJALNYCH ŁADUNKÓW
Misje kupowania specjalnego ładunku są niebezpieczne, skomplikowane i wymagają skoordynowanej drużyny. Różnią się od siebie skalą i rodzajem: od policyjnych zasadzek, przez pościgi, do ataków śmigłowca i nie tylko. Do kupienia są 3 rozmiary ładunków: 1 skrzynia, 2 skrzynie i 3 skrzynie. Większe transporty są trudniejsze do sprowadzenia i mogą wymagać pomocy większej liczby partnerów. Więcej skrzyń to większe ryzyko, ale możecie dzięki nim szybciej zapełnić magazyn i w konsekwencji otrzymać lepsze oferty.

Nie wszystko zawsze pójdzie zgodnie z planem: na drodze staną Wam gangi Los Santos, policja, wrogie organizacje i inne zagrożenia. Uważnie planujcie swoje akcje, zapamiętajcie położenie magazynów, do transportu większych ładunków korzystajcie z pomocy wyszkolonych partnerów (jeden gracz może naraz nieść tylko jedną skrzynię), trzymajcie pod ręką kontakty z telefonu i zdolności prezesa oraz, co najważniejsze, miejcie na uwadze równowagę pomiędzy ryzykiem i nagrodą.

Gdy już przejmiecie skrzynię, bądźcie gotowi na wszystko. Słuchajcie, co mówi asystent lub asystentka, ponieważ będzie w czasie akcji trzymać rękę na pulsie. Czas na ukończenie dostawy nie jest niestety nieograniczony, a im więcej skrzyń zamówicie, tym szybciej Wasze położenie zostanie zdradzone innym graczom w sesji. Tak więc jak w każdej wydajnej organizacji: skuteczność przede wszystkim.

Po ukończeniu kilku misji zakupu, prezes może otrzymać możliwość kupienia specjalnego towaru. To wyjątkowo cenny przedmiot, który można sprzedać za znacznie wyższą cenę niż tradycyjny ładunek. W takich misjach do przejęcia jest tylko jedna skrzynia, ale za to opór rywali jest znacznie większy…

actual_1467037301
Skorzystajcie ze schowka na broń, aby odpowiednio wyposażyć się przed transakcją.

SPRZEDAŻ SPECJALNEGO ŁADUNKU
Gdy nadchodzi czas sprzedaży towaru, można to zrobić za pomocą laptopa w odpowiednim magazynie. Do wyboru będą trzy zwykłe oferty, na których atrakcyjność wpływa ilość posiadanego towaru, oraz ewentualna oferta na specjalny towar. Misje sprzedaży są szansą na upłynnienie swoich zdobytych w pocie czoła skrzyń, ale trzeba pamiętać o ryzyku. Sprzedaż większej ilości da większy zysk, ale wiąże się też z większym zagrożeniem. Transport może paść ofiarą ataków, a niepowodzenie oznaczać będzie utratę potencjalnych dochodów.

Zmaksymalizujcie wartość swojego specjalnego ładunku, sprzedając go w odpowiednim momencie. Długie przetrzymywanie towaru zwiększa jego wartość, ale wypełnione po brzegi magazyny są łakomym kąskiem. Strzeżcie się gangów z Los Santos, które mogą spróbować uszczknąć nieco dla siebie.

Powolne zapełnianie magazynu po jednej skrzyni naraz jest najbardziej dochodowym sposobem, bo najmniej kosztuje, ale trwa za to najdłużej. Kupienie dużego transportu trzykrotnie szybciej zapełni magazyn, ale więcej kosztuje. Podejmujcie decyzje zgodnie z Waszym preferowanym stylem. Pamiętajcie też, że im więcej graczy w sesji, tym większa premia za udaną dostawę podczas sprzedaży.

Swoją zapłatę dostaniecie, gdy wszystkie skrzynie dotrą na miejsce.

Pytania i odpowiedzi

Chcę być tylko prezesem; po co mam grać jako partner?
Partnerzy nie tylko dostają regularną wypłatę, ale też czerpią inne korzyści ze swojego statusu, np. premie za udane misje pod rząd, więcej RP i regenerację zdrowia w pobliżu prezesa.

Jak inni gracze mogą negatywnie wpływać na mój biznes?
Gdy organizacja wchodzi w posiadanie specjalnego ładunku podczas misji kupna lub wyrusza do nabywcy gotowego odkupić ładunek, inni gracze w sesji zostaną o tym powiadomieni, a na mapie zostanie wskazana lokalizacja ładunku. Wielkość transportu wpływa na czas, po jakim pojawi się wskaźnik. Wrogie organizacje i gracze mogą zechcieć zniszczyć ładunek, więc warto mieć się na baczności.

Czy mogę brać udział w misjach ze specjalnymi ładunkami, jeśli nie należę do organizacji?
W misje te mogą zaangażować się również gracze w trybie swobodnym, którzy nie należą do organizacji. Gdy jakaś organizacja wykonuje taką misję, na mapie pojawia się czerwony symbol skrzyni. Oznacza to, jakaś organizacja odebrała specjalny ładunek i próbuje go dostarczyć do swojego magazynu bądź do nabywcy. Inni gracze i wrogie organizacje mogą zaatakować transport, za którego zniszczenie otrzymają amunicję, pieniądze i RP.

Dlaczego nie mogę wykonywać misji kupna/sprzedaży w sesji prywatnej?
Prezes może osiągnąć sukces tylko wtedy, gdy udanie zarządza ryzykiem na bezlitosnym wolnym rynku Los Santos, gdzie każdy tylko czyha na potknięcie konkurencji. Dlatego też misje kupna i sprzedaży zostały zaprojektowane pod kątem sesji publicznych. Należy pamiętać, że im więcej graczy w sesji, tym większa premia za sprzedaż ładunku specjalnego, a partnerzy dostają podwyżki za wykonanie kilku misji pod rząd z tym samym prezesem. Jeśli nie chcecie, aby ktoś kręcił się przy Waszym magazynie bądź biurze, wybierzcie odpowiedni czas na sprzedaż i upewnijcie się, że macie partnerów, którzy potrafią sobie poradzić z takimi cwaniakami. Oprócz tego pomocna jest umiejętność Ukryta organizacja oraz korzystanie z lądowiska na dachu.

Dlaczego nie mogę rozpocząć kolejnej misji kupna/sprzedaży?
Pomiędzy misjami kupna konieczne jest 5 minut, a pomiędzy misjami sprzedaży z jednego magazynu 30 minut przerwy. Po sprzedaniu towaru wciąż można sprzedać towar z innego magazynu.

Co mogę zrobić, jeśli członek organizacji sprawia mi problemy?
Prezesi mogą zwalniać członków organizacji za pomocą sekcji Zarządzanie w menu interakcji. Niestety nie da się kogoś zwolnić podczas misji. Jeśli partner z premedytacją zniszczy ładunek podczas sprzedaży, prezes otrzyma możliwość ukarania go wydaleniem z organizacji oraz zablokowaniem jego dostępu do opcji zostania prezesem bądź partnerem na 30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *