Wprowadzenie do napadów w GTA Online

actual_1425666687

W związku z dzisiejszą premierą nowego DLC do GTA Online – Napadów, przeczytajcie to krótkie wprowadzenie jak kraść by okraść!

ZA PRZYWÓDCĄ
Najpierw najważniejsze: każdy napad potrzebuje przywódcy, który osiągnął co najmniej 12. poziom i jest posiadaczem luksusowego apartamentu z tablicą do planowania działań. Przywódca nie tylko z góry pokrywa koszty napadu, ale też decyduje o rolach członków zespołu i podziale łupów. Dodatkowo postępy w napadzie zapisywane są jedynie u przywódcy, więc na szefa najlepiej wybrać kogoś, komu się ufa.

actual_1425666696

MIEĆ GADANE
Nie trzeba chyba podkreślać, że dobra współpraca opiera się na komunikacji, w związku z czym zestawy słuchawkowe będą nieodzowne – niezależnie od tego, czy trzeba powiedzieć gościowi na czatach, gdzie ma czekać, kierowcy, dokąd ma się udać, czy idealnie zgrać w czasie obsługę panelu ochrony.

PODZIAŁ NA ROLE
W trakcie poszczególnych etapów napadu członkowie drużyny pełnią różne funkcje. Czasem chodzi o nieco odmienne zadania do wykonania w zakresie jednej akcji, jak np. podzielenie się na dwóch obserwatorów, ochroniarza i kupca podczas ryzykownej transakcji, a czasami bardziej znaczące zmiany w konfiguracji, np. wybranie dwóch graczy, którzy w śmigłowcu bojowym wspierać będą przedzierających się dołem włamywaczy. Wszyscy, a szczególnie przywódca, muszą pamiętać o swoich mocnych i słabych stronach. Jeśli ktoś chce dowieść swojej wartości za sterami samolotu, to lepiej niech podszkoli się w Szkole latania i podniesie współczynnik pilotażu swojej postaci.

actual_1425666707

NARZĘDZIA PRACY
Zawodowiec nigdy nie nie poprosi klienta, aby ten zapewnił mu narzędzia do pracy. Czasem podczas zadania otrzymacie jakieś specjalistyczne urządzenia (bądź sami je zdobędziecie), ale zazwyczaj będziecie musieli radzić sobie z pomocą własnych pojazdów i uzbrojenia. Warto więc zawczasu zrobić porządne zakupy na każdą okazję i upewnić się, że w garażu czekają szybkie środki transportu. W niektórych napadach szczególnie przydają się tłumiki i rakietnice, warto pamiętać też o opancerzonych 5-drzwiowych wozach. W Napadach GTA Online będziecie mogli odblokować liczne nowe pojazdy i elementy wyposażenia, m.in. ubiór przydatny w każdym rodzaju napadu.

actual_1425666718

RUNDA DODATKOWA
Jeśli ktoś ma większe ambicje, to istnieje kilka sposobów, aby poważnie zwiększyć zarobek z napadu. Po pierwsze, każdy napad ma swoje elitarne wyzwanie, którego wykonanie zapewnia premię gotówkową. Można je wykonywać wielokrotnie, ale pamiętajcie, że nie są proste.

Po drugie, istnieją nagrody za specjalne osiągnięcia, które można zdobyć tylko raz, ale za to są niezwykle dochodowe. Oto one:

  • Pierwszy raz – Ukończenie finału każdego napadu po raz pierwszy zapewnia dodatkową nagrodę pieniężną.
  • Wszystko w porządku – Ukończenie wszystkich napadów (wraz z przygotowaniami) w odpowiedniej kolejności przyniesie dodatkową premię 1 000 000 GTA$.
  • Lojalność – Ukończenie wszystkich napadów (wraz z przygotowaniami) z tą samą drużyną zapewni dodatkową premię 1 000 000 GTA$.
  • Geniusz zbrodni – Ukończenie wszystkich napadów w odpowiedniej kolejności z tą samą drużyną bez utraty życia to dodatkowe 10 000 000 GTA$.

Te jednorazowe premie powiązane są z nagrodami w grze. Możecie śledzić postępy w oknie Statystyki > Nagrody w menu pauzy.

actual_1425666726

via: Rockstar Newswire

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *