Wyciek materiału z GTA VI nie ma żadnego wpływu na produkcję gry!

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, stwierdził, że niedawny wyciek Grand Theft Auto 6 nie wpłynie na produkcję tego tytułu.

W jednym z najbardziej głośnych wycieków w branży gier, ponad godzina materiału filmowego z wersji deweloperskiej GTA 6 została opublikowana we wrześniu przez anonimowego użytkownika, który twierdził, że uzyskał go za pośrednictwem wewnętrznego kanału Rockstar Slack.

W tamtym czasie Rockstar powiedział, że nie przewiduje żadnego długoterminowego wpływu na produkcję nowej części GTA.


Ta wiadomość została powtórzona przez firmę macierzystą Rockstar, Take-Two, podczas rozmowy o wynikach za drugi kwartał dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick powiedział:

„Jeśli chodzi o wyciek, było to bardzo niefortunne i traktujemy tego rodzaju incydenty bardzo poważnie”

„Nie ma dowodów na to, że wykradzione zostały wrażliwe dane, co jest dobrą wiadomością. Na pewno wyciek nie będzie miał żadnego wpływu na rozwój ani nic w tym rodzaju, ale jest to strasznie rozczarowujące i powoduje, że jesteśmy coraz bardziej czujni w sprawach związanych z cyberbezpieczeństwem”.

Materiał, który wyciekł obejmował rozgrywkę w wersji alfa GTA 6 i potwierdził wcześniejsze doniesienia, że ​​gra będzie miała miejsce w Vice City i jedną z głównych bohaterek będzie kobieta .

17-latek aresztowany pod zarzutem włamania się na serwery Rockstar Games nie przyznał się do zarzutów podczas wrześniowej rozprawy w specjalistycznym londyńskim sądzie dla nieletnich.

Nastolatek, jest prawdopodobnie powiązany z grupą hakerską o nazwie Lapsus$. Grupa powiązana jest z głośnymi atakami na na Microsoft i Nvidia początkiem tego roku.

Podczas rozmowy w poniedziałek Take-Two powiedział, że Grand Theft Auto 5 zostało sprzedane w ponad 170 milionach egzemplarzy od czasu swojej premiery w 2013 roku.

Źródło: videogameschronicle.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *