Wyciekła mapa Red Dead Redemption 2? Wygląda na to, że E3 nas zaskoczy!

Jedziemy na zachód!

maxresdefaultDomniemana mapa nadchodzącego Red Dead Redemption 2 wyciekła online i została potwierdzona przez niezależne źródło serwisu techradar.com. Oczywiście może być to jedynie wielka ściema, ale każdemu fanowi rockstarowego dziekiego zachodu nie może to przejść bokiem.

Mapa została udostępniona na forum NeoGaf przez kogoś kto otrzymał ją od źródła, zanim ta została szybko została usunięta. Jednak to jest internet, tutaj nic nie ginie i kopiuje się w mgnieniu oka. Tak też stało się to z tą mapą.

Źródło bliskie środowisku pracującego nad kontynuacją Red Dead Redemption potwierdziło serwisowi techradar, że mapa jest prawdziwa i jej wygląd jest bardzo świeży, cała grafika została stworzona według najnowszych postępów nad światem gry prosto ze studia.

Potwierdzono także, że rozgrywka Red Dead Redemption 2 będzie toczyć się przed wydarzeniami z pamiętnej jedynki, a teren będzie obejmował dużą część świata na zachód od terenu znanego z Red Dead Redemption.

Red Dead map leak-650-80Kliknij tutaj po większą rozdzielczość

Jeśli spojrzysz w lewy dolny róg, ujrzysz teren Great Plains i mieścinę Blackwater w prawym górnym rogu mapy Red Dead Redemption. Więc widzisz jak obie produkcje nachodzą na siebie. Brak linii kolejowej w Great Plains z RDR wskazuje także na to, że akcja drugiej części będzie działa się wcześniej.

Red Dead maps side by side-650-80Ciekawostką jest także wystąpienie New Bordeaux – prawy dolny róg. Mafia 3, która zostanie wydana jeszcze tego roku przez Take-Two Interactive (jednocześnie wydawcę RDR), będzie umieszczona właśnie w New Bordeaux, fikcyjnej lokacji stworzonej na wzór Nowego Orleanu. Być może szykuje się jakiś crossover?

Ciekawym faktem jest też wystąpienie wysp. Biorąc pod uwagę to, że w Red Dead Redemption nie mogliśmy pływać, mapa daje nam do zrozumienia, że będzie to usprawnienie, które Rockstar doda do kolejnej produkcji.

Na tą chwilę nie znamy nawet tytułu prequela (lub sequela) Red Dead Redemption, więc do owej mapy także odnosimy się trochę sceptycznie. Nie mniej jednak, fajnie by było ujrzeć taką masę terenu w nadchodzącym RDRu, bo co jak co, nic nie sprawia takiej frajdy jak galopowanie „Płotką” po dzikim zachodzie!

Czekamy na pierwsze informacje od Rockstar Games, dziękujemy za uwagę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *