E3 Expo 2013 bez Rockstar Games!

Do E3 (Electronic Entertainment Expo) pozostało jedynie 5 dni, tylko pięć dni dzieli nas od największego wydarzenia sceny gier wideo na świecie. W tym roku Expo nie będzie jedynie wydarzeniem największym, będzie też wydarzeniem niepowtarzalnym, bowiem 2013 rok jest rokiem nowych generacji  i nowych odkryć. Xbox One i PlayStation 4 to główny czynnik napędowy tegorocznych targów, jednak bez gier które co krok zaskakują nas nowymi smaczkami technologicznymi i fabularnymi, nie było by E3. The Last of Us, Watch Dogs, nowe Call of Duty, Grand Thet Auto V, Battlefield 4 i inne tytuły przyciągną największą ilość osób, którzy będą chcieli dowiedzieć się wielu rzeczy na temat ich wyczekiwanej gry, zobaczyć gameplay, czy też osobiście zagrać w demo.

Jednak wróćmy do Grand Theft Auto V i Rockstar Games, bo to jest tematem tej strony i tematem tego wpisu. Mam dla was złe wieści, jednak jeżeli śledzicie poczynania innych serwisów (przede wszystkim zagranicznych) to nie powinny wam być obce.

Prezes Take Two – Karl Slatoff, podczas prezentowaniu raportu za ubiegły rok fiskalny powiedział:

„W tym roku nasze etykiety (Take Two Interactive, Rockstar Games, 2k – przyp. red.) nie będą miały stanowisk na tegorocznych targach. Zarówno Rockstar Games jak i 2K zamiast tego postanowili skoncentrować swoje wysiłki na działaniach  marketingowych i PR (publiczne relacje, kontakty z otoczeniem – przyp. red.) podczas serii eventów zaplanowanych na wiosnę i lato. Nasz zespół jednak będzie obecny na targach, więc będziemy tam czekać na wielu z was. „

W dalszej części dodaje, że bardzo lubią takie wydarzenia, ale po prostu w tym rok nie było sensu na prezentowanie się podczas targów. Ma to związek z ich filozofią i planem marketingowym zaplanowanym na ten rok. Niestety nie spodziewał bym się Grand Theft Auto V podczas E3 – no może oprócz zwiastuna, który może pojawić się podczas którejś z konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *