Pogłoski na temat lokacji w GTA VI

55100ad0c5899

Podczas gdy wielu graczy wciąż zadowala się słonecznymi ulicami Los Santos w GTA V, pewna grupa fanów spekuluje już gdzie będzie rozgrywać się akcja kolejnej części Grand Theft Auto. To, że następna część powstanie jest niemal pewne, bowiem tak sprzedająca się gra nie może przejść na emeryturę.

Leslie Benzies, prezes Rockstar North ostatnio odniósł się do plotek na temat lokacji w kolejnym GTA, sugerując, że to więcej niż tylko plotki. Pierwszą rzeczą o jakiej zespół musi zdecydować to gdzie ulokować domniemane GTA VI. Według Benziesa, to gdzie rozgrywka będzie się toczyła ma ogromny wpływ na wszystko działające w grze, szczególnie na fabułę:

Wszystko zaczyna się od idei. Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć, jest umiejscowienie akcji. To definiuje same misje – co innego robisz w Los Angeles a co innego w Miami czy Nowym Jorku. Mapa oraz opowiedziana historia są nierozłączne a właśnie historia jest elementem ciągnącym całość, do którego dopisywana jest warstwa misji. – Leslie Benzies

Zespół pracujący nad GTA ma ogromną ilość pomysłów dotyczących umiejscowienia kolejnej części GTA. Według plotek pomysł na odświeżenie GTA London został odrzucony już na początku i mniej prawdopodobnym jest zobaczenie tego miasta niż Vice City, ale mowa o Vice City w bardziej współczesnych czasach. Biorąc pod uwagę to, że GTA V zostało ulokowane w odświeżonym San Andreas to kwestia wybrania Vice City czy stolicy Anglii jest całkiem możliwa. Co ciekawe, według Latino Post, nowa część „wielkiej jumanki bryk” miała by mieć premierę już na przełomie 2017 i 2018 roku.

Inne możliwości jakie Rockstar Games rozważa to ulokowanie nowej części GTA w wielu miastach i nie mamy tutaj na myśli trzech miast na jednej planszy jak w GTA San Andreas, a wielu miast, do których możemy dostać się drogą lotniczą lub morską. Gracze będą mogli przełączać się pomiędzy postaciami, które żyją w zupełnie innych miastach. Ponadto jednym z bohaterów miała by być kobieta. Pomysł potwierdził współzałożyciel firmy – Dan Houser.

Czy w przyszłości możemy zrobić grę z głównym bohaterem, którym by była kobieta? Oczywiście. Po prostu jeszcze nie znaleźliśmy odpowiedniej gry dla niej, ale to jest jedna z tych rzeczy nad którą zawsze myśleliśmy. – Dan Houser

A wy jak myślicie, gdzie będzie rozgrywać się nowa część GTA? To będzie Londyn, Vice City, czy może zupełnie nowe miejsce?

Jeden komentarz

  1. Chciałbym zobaczyć Vice City, lecz nie w obecnych czasach. Jak VC to tylko lata 80′. Dlatego zamiast tego miasta w kolejnej części, wolałbym zobaczyć remake (obok szóstki) tej części w nowej szacie graficznej i z dodatkami, które rozbudują mechanikę gry, m.in. ożywając nieco botów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *