Więcej zbrodni i finansów: przewodnik po działaniach organizacji

Dodatek Więcej zbrodni i finansów to nie tylko przemycanie przez Los Santos ładunków specjalnych, ale też inne złodziejskie możliwości, m.in. zadania i wyzwania VIP-a. Prezesi mogą korzystać ze wszystkich przywilejów VIP-a, m.in. wpływów od pracowników i ładunków specjalnych, a ochroniarze i wspólnicy zarabiają solidną pensję i otrzymują premie za uczestniczenie w zadaniach i wyzwaniach.

ZADANIA VIP-A

Świeżo upieczeni prezesi i VIP-y mogą rozpoczynać w ramach organizacji zadania VIP-a, czyli serię kooperacyjnych akcji wykonywanych w trybie gry swobodnej. Można je uruchamiać za pomocą stosownej opcji SecuroServ w menu interakcji. Ochroniarze i wspólnicy zostaną poinformowani o tym, że są potrzebni, za pomocą wiadomości tekstowej bądź zaproszenia w aplikacji SecuroServ. Zadania VIP-a zapewniają wiele okazji do zarobienia GTA$ i RP, a także możliwość rywalizacji z konkurencyjnymi organizacjami. Oto porady, dzięki którym Wasza organizacja będzie parła do przodu:

actual_1468250899ŁOWCA GŁÓW:

Cel: współpracujcie z resztą organizacji, aby w określonym czasie wyeliminować dobrze chronione cele.

Aby oddział funkcjonował jak dobrze nasmarowana maszyna, przydzielcie wszystkim cele i trzymajcie się ich.

 • Wszystkie cele i ich ochroniarze mają zwiększone zdrowie i pancerz, więc trzeba na nich uważać, jeśli zbliżycie się na piechotę. Aby uniknąć wykrycia, zaatakujcie z dystansu i zaskoczcie wrogów. Gdy tylko cel zostanie wyeliminowany, oddalcie się, ponieważ wzrośnie Wasz poziom pościgu.
 • Gdy ścigacie cel znajdujący się w pojeździe, monitorujcie jego ruchy i spróbujcie zaatakować go od czoła. Jeśli podjedziecie od tyłu, możecie nadziać się na ścianę ołowiu.
 • Rozdzielcie się. Na mapie wskazanych jest kilka celów, więc jeśli przeznaczycie wszystkie siły na pościg za jednym, może zabraknąć Wam czasu. Na cele ruchome lepiej wysłać dwójkę graczy, a na stacjonarne jednego skutecznego zabójcę.
 • Aby przygotować się na każdą ewentualność, przed wyruszeniem do akcji przygotujcie jednostki powietrzne i pojazdy bojowe.
 • Gracze mogą usunąć swój poziom pościgu z pomocą Lestera bądź zdolnością prezesa/VIP-a o nazwie „Przekup władze”. Należy pamiętać, że atakowanie policjantów i tak spowoduje podwyższenie poziomu pościgu, nawet z włączoną zdolnością „Przekup władze”.
 • Gracze mogą zdobywać nagrody za chronienie celów, które próbuje wyeliminować konkurencyjna organizacja.

TRANSPORT LOTNICZY:

Cel: organizacja musi odebrać Cargoboba i przetransportować nim kontener do wyznaczonego punktu.

Do sterowania maszyną wybierzcie swojego najlepszego pilota, a reszta powinna go osłaniać. Oto garść dodatkowych porad:

 • Za każdym razem, gdy przewożony ładunek zostaje uszkodzony, jego wartość spada, więc nie zwlekajcie i od razu udajcie się do strefy dostawy, aby zarobić jak najwięcej.
 • Przed odbiorem ładunku sprawdźcie najlepiej chronione miejsca oraz pozbądźcie się strażników i pojazdów bojowych, które mogą przeszkodzić w dostawie.
 • Warto też wyeliminować strażników i wysłać jedną osobę, aby zdobyła śmigłowiec bojowy zapewniający wsparcie z powietrza.
 • Wsparcie z powietrza bywa kluczowe, bo podczas lotu będziecie zmagać się nie tylko z trzema gwiazdkami pościgu – przeszkadzać będą Wam też wrogie organizacje.
 • Po dostarczeniu przesyłki szybko opuśćcie Cargoboba, bo maszyna ulegnie samozniszczeniu, aby zatrzeć wszelkie ślady nielegalnych działań.
 • Gracze spoza organizacji i członkowie wrogich organizacji dostaną nagrodę za pomoc w zniszczeniu Cargoboba.

actual_1468250890PRZEWÓZ:

Cel: organizacja musi odebrać dużą naczepę i dostarczyć ją za pomocą ciągnika siodłowego.

Ciężarówka jest niezwykle mocna na otwartej autostradzie i może poradzić sobie z większością wrogich pojazdów, ale lepiej trzymać się poniższych wskazówek.

 • Dobrze mieć pod ręką transporter opancerzony, który pomoże zwalczać ścigających Was wrogów. Jeśli nie macie dostępu do takiego pojazdu, rozejrzyjcie się za uzbrojonym Karinem Technicalem, który powinien być zaparkowany w pobliżu naczepy.
 • Samochody przeciwników mogą zajeżdżać ciężarówce drogę, aby ją spowolnić. Warto ustawić kamerę tak, aby lepiej widzieć, co znajduje się przed pojazdem, i dzięki temu wymanewrować rywali.
 • Jeśli ciężarówka dozna zbyt wielu uszkodzeń i będzie blisko eksplodowania, zaplanujcie zmianę trasy, aby znaleźć zamiennik dla ciężarówki, który będzie wskazany na mapie niebieskim symbolem.
 • Poza tym jeśli ciężarówka stanie w ogniu, należy porzucić ładunek i oddalić się od niego, aby można było podłączyć do naczepy drugi ciągnik siodłowy.
 • Warto mieć pod ręką gotowy drugi ciągnik siodłowy, gdyby coś poszło nie tak.
 • Jeśli wrogie organizacje bądź gracze z trybu gry swobodnej przejmą i dostarczą ładunek, otrzymają część maksymalnej premii.

WYZWANIA VIP-A

Wyzwania VIP-a można znaleźć w menu interakcji w opcjach SecuroServ. To wewnątrzorganizacyjne zawody z nagrodami uruchamiane przez VIP-a. Zwycięzca wyzwania otrzyma stosowną premię, tak jak w przypadku zadania VIP-a, ale na nagrodę mogą liczyć też inni ochroniarze. Premia GTA$ i RP będzie odpowiadać liczbie minut spędzonych w wyzwaniu.

Po utworzeniu wyzwania VIP będzie mógł albo oglądać zmagania, albo osobiście wziąć w nich udział.

actual_1468250879WYPŁATA

Cel: wszyscy gracze w organizacji próbują w określonym czasie zhakować najwięcej bankomatów.

Bierzcie forsę i w nogi! Wsiadajcie do najszybszego dostępnego środka transportu i pamiętajcie o poniższych poradach.

 • Miejcie oczy dookoła głowy. Oddalcie się trochę od reszty członków organizacji. Podczas hakowania jesteście narażeni na ataki, więc pamiętajcie o tym przed przystąpieniem do działania. Oprócz tego będziecie pewni, że nikt nie zaliczy bankomatu przed Wami.
 • Pamiętając o tym, próbujcie przeszkadzać innym graczom, którzy zatrzymają się w pobliżu jakiegoś bankomatu. W ten sposób wypracujecie sobie przewagę przed wyruszeniem w następne miejsce.
 • Często spoglądajcie na mapę, aby zlokalizować najbliższe bankomaty i pobliskich graczy. Zwracajcie uwagę na miejsca z większą koncentracją bankomatów.
 • Jeśli lubicie poruszać się po mapie po cichu, możecie zadzwonić do Lestera i zapłacić mu za ukrycie swojego znacznika na radarze. To szczególnie przydatne podczas hakowania.
 • Czas jest niezwykle ważny. Macie 60 sekund na ukończenie sekwencji hakowania, zanim otrzymacie dwie gwiazdki pościgu, więc wezwijcie najszybszy pojazd i nie marnujcie czasu.
 • Jeśli zginiecie, zgubicie zgromadzoną gotówkę, więc nie pakujcie się w kłopoty.

actual_1468250862ODZYSK:

Cel: wszyscy gracze w organizacji dostają oddycharki i próbują zebrać najwięcej punktów kontrolnych rozmieszczonych w podwodnej strefie.

Podwodne podróże bywają niebezpieczne. Przed wyruszeniem w drogę zapoznajcie się z poniższymi wskazówkami.

 • Patroszenie rywali nożem, aby odpędzić ich od punktów kontrolnych, jest dozwolone. VIP-y i prezesi powinni włączyć opcjach zarządzania ogień sojuszniczy, aby nieco podkręcić temperaturę zawodów.
 • Nie musicie płynąć do punktu kontrolnego wpław. Szukajcie na mapie symboli Seasharków, które skrócą podróż.
 • Oddycharka pozwala długo pozostawać pod wodą, jednak kondycja i tlen w końcu się wyczerpią. Szukajcie skrzyń z dodatkowymi oddycharkami, które pomogą przedłużyć podwodną eksplorację.
 • Punkty kontrolne są rozsiane na dużym obszarze, więc nie będzie wstydu, jeśli ktoś zechce odpłynąć do nieco oddalonego miejsca, aby spokojnie zaliczyć trochę punktów, gdy reszta będzie się biła między sobą.
 • Podczas nurkowania w głębszych wodach warto sprawdzić poziom tlenu i kondycji, żeby mieć jeszcze czas się wynurzyć. Nie bądźcie zbyt chciwi, bo nie zdołacie wypłynąć.

ULEPSZENIA BRONI

Przeładowywanie w odpowiednim momencie może zaważyć o wyniku starcia, bo wymiana ognia z kilkoma nabojami w magazynku zazwyczaj kończy się marnie. Na szczęście Ammu-Nation wyciąga pomocną dłoń i oferuje dla ośmiu najpotężniejszych modeli uzbrojenia nowe dodatki w postaci magazynków pudełkowych i bębnowych. Te specjalne magazynki mają większą pojemność, więc ich posiadacz będzie rzadziej przeładowywał broń.

actual_1468250851PORADY DO ŁADUNKÓW SPECJALNYCH

Wasze organizacje miały już parę dni na zapoznanie się z misjami ładunków specjalnych, ale jeśli chcecie działać skutecznie, warto stosować się do poniższych porad:

 • W bazie ładunków specjalnych SecuroServ zwróćcie uwagę na to, czy w sesji znajdują się inni prezesi i wspólnicy. Pamiętajcie o nich, planując misję.
 • Upewnijcie się, że zatrudniliście dość wspólników, aby poradzić sobie z wielkością ładunku. Dostarczanie trzech skrzyń jest znacznie bardziej ryzykowne niż jednej, więc najmijcie kogoś do transportu i ochrony.
 • Aby podnieść skrzynię, trzeba na nią wejść bądź przejechać ją pojazdem, co pomaga oszczędzić czas. Trzeba jednak pamiętać, że można transportować tylko jedną skrzynię naraz.
 • Bądźcie gotowi na wszystko. Dobrze wyposażony pojazd z Pegasus w stylu śmigłowca bojowego Buzzard zawsze się przyda. Jeśli wpadniecie w kłopoty, skorzystajcie ze zdolności prezesa, aby uniknąć policji oraz ukryć znaczniki organizacji i skrzyni, aby zabezpieczyć ładunek specjalny.
 • Rywale nie mogą szturmować magazynów, ale są w stanie atakować transporty z ładunkiem specjalnym.
 • Im więcej towaru zgromadzicie, tym więcej jest wart. Sprzedaż większej ilości przyciągnie uwagę bogatszych kupców, którzy są w stanie zapłacić większe pieniądze. Trzeba pamiętać, że jest to jednak ryzykowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *